Siena’da 2. Yılına Girecek Yiğit Tekin’e Güven Tam

Ülkemizi NCAA‘de temsil eden oyuncular arasında yer alan 2004 doğumlu guard Yiğit Tekin‘le ilgili olarak Siena Koleji koçu Carmen Maciariello açıklamalarda bulundu.

Geçen yılın ardından bu sezon daha fazla sorumluluk alması beklenen Yiğit’e koçu Maciariello’nun da güveni tam.

Maciariello, genç guardla ilgili şunları söyledi:

”O, hızlı oynamayı seviyor ve ona söyledim, set sayımızı kısıtlayacağız. 20 farklı sistemle oynamayacağız. Biz, oyuncularımızdan içgüdülerini öne çıkartarak oynamalarını istiyoruz ve Yiğit buna sahip fazlasıyla sahip. Umuyorum bunu yapmasını daha da kolaylaştırabiliriz.”

”İnsanlar, geçen sene onun buradaki ve Amerikan tarzında basketbol oynadığı ilk yılı olduğunun farkında değil. İngilizce onun ikinci dili ve evinden çok uzak. Onun iyi iş çıkardığını, okulun önemini anladığını ve ağırlık salonunda da harika şeyler yaparak fiziksel olarak kendini geliştirdiğini düşünüyorum.”

”Açıkçası Javian’ın Oklahoma’ya gidişinden sonra Yiğit’in bizim için neler yapabileceğine dair harika fikir verdiğini ve özellikle Iona ve Rider’a karşı kazanılan galibiyetlerde bunu gösterdiğini söyleyebilirim.”

”Umuyorum siz onun oyununu daha da ileri götürdüğünü, çok iyi bir tempoyla her şeyden biraz yapabilen bir oyuncu olduğunu göreceksiniz. Biz, ondan herkes için sofrayı kurmasını istiyoruz ve bunu yapabileceğini düşünüyorum. Bunu biliyorum.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir