TBL’de Haftada İki Maç Yine TRT Spor Yıldız’da

Türkiye Basketbol Ligi’nin yayın hakları konusunda yeniden anlaşmaya varıldı.

Türkiye Basketbol Ligi’nde sezon boyunca her hafta iki maç, geçen sezon olduğu gibi bu yıl da TRT Spor Yıldız ekranlarından basketbolseverlerle buluşacak.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Basketbola 2021-22 sezonu ile özlediğimiz coşku ve artan tutkumuzla başlayacak olmanın sevinci içindeyiz. Geçen sezonun ikinci yarısı itibarıyla Türkiye Basketbol Ligi maçları normal sezonda ilk kez televizyon yayınları aracılığıyla basketbolseverlere ulaşmaya başlamıştı. Yeni sezonda da maçlarımızın TRT Spor Yıldız’dan yayınlanmaya devam edeceğini duyurmaktan mutluluk duyuyorum.

Hem kulüplerimiz hem de taraftarların mutlu olacağı, en iyi yayın modeli için göreve geldiğimiz günden bu yana önemli adımlar attık. Bu çerçevede televizyonda basketbol maçları yayınlarını artırdık, Türkiye Basketbol Ligi’ni normal sezonda ilk kez TRT Spor aracılığıyla ekranlara taşıdık. Türkiye Basketbol Ligi’nde 2021-22 sezonu da TRT Spor Yıldız’da olacak. Yeni yayın anlaşmamız ile ligimize ve Türk basketboluna duydukları inancı bir kez daha gösteren TRT ailesine teşekkür eder; fair-play ruhuyla geçecek, sakatlıksız bir sezon dilerim.”

Ligde 2021-2022 sezonu 1 Ekim Cuma günü oynanacak Balıkesir BŞB–Antalya Güneşi müsabakasıyla başlayacak. 16 takımın katılımıyla oynanan TBL’de 2021-22 sezonunu ilk sırada tamamlayan ekip Basketbol Süper Ligi’ne yükselme hakkını elde edecek. Ligde ayrıca playoff final serisini kazanan takım da Basketbol Süper Ligi’ne katılmayı hak kazanan ikinci takım olacak.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir