Türk Telekom’da Yeni Genel Menajer Önder Külçebaş

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Türk Telekom‘da Genel Menajer koltuğuna Önder Külçebaş oturdu.

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe Koleji Safiport Genel Menajeri ve Fenerbahçe Beko Altyapılar Sorumlusu olarak görev yapan Önder Külçebaş, eski takımı Türk Telekom’a dönüş yaptı.

Külçebaş konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Fenerbahçe Ailesi bünyesinde harika bir sezon geçirdim. Fenerbahçe Koleji Safiport’un Genel Menajeri olarak ilk sezonumuzda TB2L’de şampiyon olarak bir üst lige yükseldik. Fenerbahçe Beko bünyesinde de altyapılarda geleceğin planlanması ve geliştirilmesi adına ilerleyen dönemde de devamı geleceğini bildiğim çok önemli adımlar attık. Biliyorum ki hem Fenerbahçe Koleji Safiport projesi hem de Fenerbahçe altyapı organizasyonu yoluna emin adımlarla devam edecek. Bu sağlıklı yapının birçok sporcuya, antrenöre ve idareciye kariyerleri anlamında en iyi imkanları sağlamaya devam edeceğine inanıyorum.

Ben de bir sezon boyunca büyük bir gururla yer aldığım bu yapıda çok değerli tecrübeler edindim ve sezonun ardından kariyerim için önemli bir adım olacağına inandığım bir teklif aldım. Bugünden sonra ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Türk Telekom’da genel menajerlik görevini üstleneceğim. Oyunculuk kariyerimde de idarecilik günlerimde de hep ülke basketboluna en iyi şekilde katkı sağlamaya çalıştım. Bundan sonra da aynı amaç ile kariyerime Türk Telekom Spor Kulübü bünyesinde devam edeceğim.

Bilinmesini isterim ki Fenerbahçe Ailesi’nin bir parçası olmak benim için çok özeldi ve bana çok şey katan bu tecrübeyi hep en güzel şekilde hatırlayacağım. Bu deneyimi yaşamamı sağlayan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün değerli Başkanı ve yöneticilerine, bir yıl boyunca omuz omuza çalıştığımız Sertaç Komsuoğlu, Maurizio Gherardini ve Derya Yannier’e, aynı zamanda da birlikte yoğun emek harcadığımız tüm mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyor, bundan sonrası için de kendilerine başarılar diliyorum.”

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir