Türk Telekom’un Yerli-Yabancı Dengesi Keyif Veriyor

Johnny O’Bryant hamlesiyle bir kez daha ses getiren bir transferin altına imza atan Burak Gören yönetimindeki Türk Telekom özellikle yabancı seçimleriyle tam not almış durumda.

Geçtiğimiz hafta kadrosuna 25 yaşındaki ABD’li guard Marcus Foster ve 27 yaşındaki uzun Johnny O’Bryant‘ı katan Türk Telekom, bu sezon yabancılarından en iyi verimi alan takımların başında geliyor.

Öte yandan Michael Eric, Telekom’da yakaladığı çıkışla bir kez daha Euroleague yolcusu olmuş ve CSKA Moskova’ya imza atmıştı.

– Yükselen yıldız Kyle Wiltjer

Türk Telekom’da bu sezon BSL’de 18.3 sayı-6.3 ribaunt-2.3 asist ve BCL’de 15.8 sayı-5.7 ribaunt-2.3 asist ortalama yakalayan Kyle Wiltjer, taraflı tarafsız herkesin beğenisini toplamış durumda.

Sezon başında ses getiren transferlerden biri olan Sam Dekker da BCL’de 15.4 sayı-7.4 ribaunt-3.2 asist ve BSL’de 15.7 sayı-5.8 ribaunt-2.2 asist ortalama yakaladı.

Tyler Ennis’in sezon içinde yaşadığı talihsiz sakatlık, Ankara ekibinde bir ara moralleri oldukça bozarken, gerek Kamar Baldwin gerekse takıma sonradan dahil olan Nick Johnson gösterdikleri performansla göz doldurdu.

– Yerlileri de parlatıyor

Burak Gören ve ekibi, sadece yabancı oyunculardan değil aynı zamanda yerli oyuncularından da önemli katkılar alıyor. Muhammed Baygül, Telekom’da yakaladığı çıkışla dikkatleri üzerine çekerken, Samet Geyik de bu dönemde milli formaya kavuştu.

Erdi Gülaslan ve Can Korkmaz gibi oyuncular da, rotasyonda önemli bir yer tutarken, zaman zaman sorumluluk almaktan da çekinmiyorlar.

– Hedef Avrupa’da final oynamak

Oynadığı keyifli basketbolla lige renk katan ekiplerin başında gelen Ankara temsilcisinin en büyük hedefleri arasında Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde final oynamak yer alıyor.

Grup aşamasını domine eden ve oynadığı 6 maçın 5’ini kazanarak organizasyondaki en başarılı Türk takımı olan Burak Gören’in Telekom’u, sezon sonunda BCL’de final ve şampiyonluk hesapları yapıyor.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir