Turkish Airlines Euroleague’de Playoff Heyecanı Başlıyor

Avrupa basketbolunun kulüpler düzeyindeki bir numaralı organizasyonu Turkish Airlines Euroleague‘de playoff heyecanı yarın başlıyor.

Euroleague’in son yıllardaki en dominant takımlarından biri olan temsilcimiz Fenerbahçe Beko, Aleksandar Djordjevic yönetiminde girdiği sezonda uzun bir aradan sonra playoff dışı kaldı ve taraftarlarını büyük hayal kırıklığına uğrattı.

Normal sezonu lider tamamlayan Barcelona, 8. sıradaki Bayern Münih’le, 2. olan Olympiakos ise 7. sıradaki Monaco’yla playoff’ta karşılaşacak.

Playoff’a kalan ve normal sezonu 6. sırada bitiren son şampiyon Anadolu Efes, 3. sıradaki Olimpia Milano’yla eşleşti. Ligi 5. bitiren Maccabi Playtika ise 4. sıradaki Real Madrid’le Final Four’a kalabilme mücadelesi verecek.

Ligde playoff karşılaşmaları 19 Nisan-4 Mayıs tarihlerinde oynanacak.

Barcelona, Olympiakos, Olimpia Milano ve Real Madrid, playoff eşleşmelerinde saha ve seyirci avantajına sahip olacak. İlk iki karşılaşmalar bu takımların sahasında oynanacak. Eşleşmelerde 3 galibiyete ulaşan taraf, adını 19-21 Mayıs’ta Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da oynanacak Final Four’a yazdıracak.

Euroleague’de playoff eşleşmeleri:

(1-8) Barcelona-Bayern Münih
(2-7) Olympiakos-Monaco
(3-6) Olimpia Milano-Anadolu Efes
(4-5) Real Madrid-Maccabi Playtika

İlk maçların programı:

19 Nisan Salı
20:00 Olimpia Milano-Anadolu Efes
22:00 Barcelona-Bayern Münih

20 Nisan Çarşamba
21:00 Olympiakos-Monaco
21:45 Real Madrid-Maccabi Playtika

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir