U20 Milliler’in Oyun Kurucusuz Oyun Kurma Hayali Hüsrana Uğradı

FIBA 20 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası‘na oyun kurucularını Türkiye’de bırakarak giden U20 Milli Takımımız organizasyonu 6. sırada tamamladı.

Şampiyona öncesi açıklanan kadroda, özellikle Fenerbahçe’den Berkay Yılmaz ve Beşiktaş’tan Emir Adıgüzel başta olmak üzere, geçtiğimiz sezonun dominant guardlarının listede olmaması eleştiri konusu olmuştu.

Aliağa Petkim’de sezonu domine eden uzunlar arasında yer alan Gökay Hacıoğlu ve yine aynı takımda oynayan forvet Akkan Atasoy’un da aday kadroya bile çağrılmaması sorgulanmıştı.

Bu isimlerin dışında BGL’de ve TB2L’de sezonu iyi geçiren başka oyuncuların da hiçbir şekilde değerlendirmeye alınmaması kafalarda soru işareti bırakmıştı.

U20 Milliler’de koç Semih Soğuksu’nun oyuncu seçimleri ve oyun kurucusuz oyun kurma girişimleri sosyal medyada da büyük tepki topladı.

Turnuva boyunca sahada organize olmakta zorlanan, takım oyunundan uzak, bireysel performanslara dayalı bir kurguyla sahada yer alan milliler, birçok maçta büyük zorluklar yaşamıştı. Oyun kurucu eksikliği kendini net şekilde belli ederken, dışarıda bırakılan guardların dominasyonu ise oyunun sıkıştığı anlarda büyük ölçüde aranmıştı.

Belki de çok değil 2-3 dokunuşla şampiyonluğa uzanabilecek bir takım, kişisel hesaplar ve çıkarlar nedeniyle günün sonunda 6. olarak, bir anlamda gençlerin de emeğine yazık eder hale getirildi.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir