Ufuk Sarıca: Bir Euroleague Takımını Böyle Yenmek Çok Önemli

Basketbol Süper Ligi‘nin 12. haftasında evinde konuk ettiği Fenerbahçe Beko‘yu 83-79’luk skorla geçen Pınar Karşıyaka‘da koç Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu.

Sarıca, maçtan sonra yaptığı açıklamada, ”Çok değerli bir takıma karşı müthiş bir galibiyet aldık. Belki Euroleague’de 2-3 önce onlar istemedikleri bir sonuç almış olabilirler ama kadro olarak baktığımızda çok ciddi oyunculara sahip bir takım. Özellikle ilk yarıda kendi oyunumuzu da oynayamayınca uzun süre maçı farklı önde götürdüler. İlk yarıdaki takım bizim takımımız değildi. Ne faul atabildik, ne dış şut sokabidildik, ne de savunma yapabildik.” dedi.

Başarılı koç, ”İkinci yarı müthiş bir geri dönüş yakaladık. Ama daha önemlisi fark buradan da yeniden açıldı. 18 sayılardan geldik yakaladık. Bunlar bir koç olarak çok önemli benim için. Son 4 dakika kala 11 sayıdan gelerek, özellikle ön alandaki baskımızla kazanmayı başardık. Böyle bir galibiyet sıralama açısından da çok önemli. Ama güven açısından bir Euroleague takımını yenmek, üstelik taraftarsız yenmek, çok önemli. Fenerbahçe Beko’ya da bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir