Ufuk Sarıca: Bize Anlatsınlar Herkesin Kafası Karışıyor

Basketbol Süper Ligi playoff çeyrek final serisi ilk maçında evinde konuk ettiği Frutti Extra Bursaspor‘u uzatmada 91-83 mağlup eden Pınar Karşıyaka‘da koç Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu.

Sarıca, maçtan sonra şunları söyledi:

”Öncelikle her iki takım oyuncularını tebrik ediyorum. Çok çetin, çok yoğun ve çok sert bir maç oldu. Kimse geri adım atmadı. Biz, aslında büyük bölümü önde götürdük, çok da iyi oynadık. Maçtan önce söylediğim planı birebir iyi uyguladık. Ama maalesef hücumda şut sokma konusunda becerikli değildik. Zaten bunları yapsaydık, ilk devredeki sert savunmanın karşılığını alacaktık.”

”Çok enerjiktik bugün. Maçtan önce söyledim, çok çetin bir maç olacak ve oyunu bırakmayacaklar diye. Sadece bir maç kazandık, şimdi bizim bir maça daha ihtiyacımız var.”

”Son olarak şunu söylemek istiyorum. Topsuz oyunda fauller sportmenlik dışı mıdır, değil midir, bunu bize anlatmaları lazım. Herkesin kafası karışıyor. Çünkü topun olmadığı yerde hamle varsa illa bir oyuncunun yere düşmesine gerek yok. Benim şahsi görüşüm, topsuz oyunda sportmenlik dışı verilmemesi lazım. Oyunun en kritik anında bu kadar cesur bir karar nasıl verildi, onu da bakacağım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir