Ufuk Sarıca: Çok Kötü Basketbol Vardı Çok Kötü Bir Maç Oldu

Basketbol Süper Ligi‘nin 21. haftasında deplasmanda Gaziantep Basketbol‘u 84-77 mağlup eden Pınar Karşıyaka‘da koç Ufuk Sarıca ve kaptan Kenan Sipahi açıklamalarda bulundu.

Günün yıldızı Kenan Sipahi, maçla ilgili olarak şunları söyledi:

”Gçene hafta aldığımız önemli bir galibiyetten sonra biraz konsantrasyonumuz düştü. Belki de salonun vermiş olduğu hava, alışkın değiliz daha küçük salonlarda oynamaya… Gaziantep’in de taraftarı yoktu, onlar da zor bir dönemden geçiyorlar. Biz, bugün çok iyi oynayamadık, istediğimiz basketbolu oynayamadık ama önemli olan kazanmaktı. Ben de bugün iyi ve ritimli hissettim. Tebrik ediyorum takımı.”

”Türk Telekom sezonun flaş takımlarından biri diyebilirim. Çok iyi basketbol oynuyorlar. İlk maçta da bizi yenmişlerdi. Bizim de son haftalarda evimizde çok iyi atmosfer oluyor, taraftarımız salonu dolduruyor. Çok güzel bir maç olacaktır. Bunu bitirip daha sonra şansımızı ilk 2 için zorlayacağız. Çok güzel bir maç olacak.”

Sarıca ise maçı şöyle değerlendirdi:

”Bence her iki takım açısından kötü bir maç oldu. Ama kendi takımım adına konuşursam, tempomuzu ve ritmimizi bir türlü bulamadık. Zaman zaman yaptık ama devamlılık sağlayamadık. İnişlerimiz çıkışlarımız çok oldu. Ama o akıcı ve yüksek tempolu oyunla maçı bitiremedik. Bunda tabii başka faktörler de vardı. Gaziantep’te Muhsin olmayınca farklı beşlerle sahada oldular. Bizde bıralarda biraz ritim sorunu yaşadık. Bence konsantrasyonumuz da düşüktü. Sonuçta puan maçıydı, bunu aldığımız için mutluyum ama kötü basketbol oynadık.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir