Ufuk Sarıca: Gençlerin Önceliği Oynayabilecekleri Takım Olmalı

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka‘nın tecrübeli koçu Ufuk Sarıca önemli açıklamalarda bulundu.

Bir dönem A Milli Takım’da da görev alan Sarıca, bazı tercihleri hatalı bulduklarını söylerken, özellikle gençlerin uzun vadeli planlama yapması gerektiğini vurguladı.

Sarıca’nın açıklamalarından öne çıkanlar:

“Bazı oyuncuların seçimlerini hatalı buluyorum. Gençler önceliği oynayabilecekleri takımlara vermeli. Genç yaşta iyi paralar kazanmayı düşünmelerine gerek yok. Zaten bir plan yaptığınızda o parayı uzun vadede fazlasıyla kazanacaksınız. Ama büyük takıma gidip oturduğunuz zaman 2 yıl sonra o paraları bulamıyorsunuz.”

”Bizim son 40 saniyede karar veren oyunculara ihtiyacımız var. Milli Takım’da da bunun sıkıntısını yaşadık. Finlandiya, İsveç gibi ülkelerin oyuncuları farklı ülkelere gidiyor ve oralarda süre alıyor. Biz bunu yapamıyoruz.”

“Bizim takımlarımıza gelip oynayarak çok daha üst seviyelere ulaşan Sertaç, Metecan gibi isimler önemli örnek. Oyuncuların bunları da görmesi gerekiyor ki, artık hem yerli hem de yabancı oyuncular için bunun da bir seçim kriteri olduğunu, bunun bize bazı artılar getirdiğini de görüyoruz ama her şey de orada bitmiyor tabii.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir