Ufuk Sarıca: Hakemlerden Adil Bir Yönetim Bekliyoruz

Basketbol Süper Ligi playoff final serisi üçüncü maçında yarın evinde Anadolu Efes‘i konuk edecek Pınar Karşıyaka‘da koç Ufuk Sarıca önemli bir açıklama yaptı.

Seride 2-0 geriye düşen Pınar Karşıyaka, özellikle son maçta hakem kararlarından epey şikayetçi olmuş ve tepkisini dile getirmişti.

Ufuk Sarıca, yarın oynanacak maç öncesi şunları söyledi:

”Şu ana kadar neler yaptığımızı ve sonrasında neler yapabileceğimizi biliyoruz. Bütün oyuncularıma ve ekibime olan güvenim sonsuz. Playoff finalindeyiz ve bir seri oynuyoruz. Her maçı ayrı ayrı düşünüyoruz. Her maçın ayrı bir hikayesi var ama son maçınki apayrı…

Avrupa’nın en iyi üç ligi arasında gösterilen Basketbol Süper Ligi final serisinde ‘sold out’ söylemi altında oynanan üst düzey bir final maçında bir tarafa 25, diğer tarafa 13 faul çalınması kabul edilebilir bir durum değil. Böylesine çetin ve sert bir seride her nasılsa bir takım üç periyot boyunca faul sınırına bile yaklaşmıyor.

Bu noktada biz de MHK’ye sesleniyoruz ve bundan sonrası için sahada final serisine yakışır, adil ve standart bir yaklaşım istiyoruz. Bu konudaki gerekli hassasiyet lütfen gösterilsin. Yarın evimizde, taraftarımızla beraber tüm yüreğimizle sahada olacağız.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir