Ufuk Sarıca: Kazandık Ama Serinin Favorisi Fenerbahçe

Basketbol Süper Ligi playoff yarı final serisi ikinci maçında deplasmanda Fenerbahçe Beko‘yu 80-71 mağlup eden Pınar Karşıyaka‘da koç Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu.

Ufuk Sarıca maçla ilgili açıklamasında, ”Çok zor iki maç oynadık, bugün de çok büyük karakter ortaya koyduk. Önemli ve kritik bir yerde galibiyet aldım. Fenerbahçe’yi de tebrik ediyorum. Önemli eksikleri, sakatları vardı ama imkanları da var, değiştirebiliyorlar oyuncuları. İzmir’deki maça farklı yabancılarla çıkabilirler. Sezon başından beri sahada mücadele eden bir Pınar Karşıyaka var. İki gün önce kaybettik belki ama bugün asla pes etmedik. Yine o mücadeleyi verdik, oyunun genelinde de zaten iyiydik. Çok iyi savunma yaptığımızı söyleyebilirim, bunu da sonuca yansıttık. Son 15-16 gündür ben bile nerede olduğumuzu unuttum. Sağlık durumumuz el verdiğince seriye asılacağız.” dedi.

Seride favorinin Fenerbahçe olduğunu belirten tecrübeli koç, ”Önemli bir yerde 1-1 yaptık ama serinin favorisi hala Fenerbahçe. Fenerbahçe gibi bir takımı geçebilmek için her gün aynı oyunu oynamanız gerekiyor. Öbür maça da iyi hazırlanmamız lazım. Dediğim gibi serinin favorisi olarak ben hala Fenerbahçe’yi görüyorum, Kadro olarakta onların avantajı var.” ifadelerini kullandı.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir