Umut Tahir Güneş: Pablo Laso’yu Beşiktaş’a Getirmek İstedik

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Umut Tahir Güneş birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Güneş, Aleni TV’ye konuk oldu ve çarpıcı açıklamalar yaptı.

Ahmet Kandemir’in ayrılığının ardından Pablo Laso’yla görüştüklerini açıklayan Umut Tahir Güneş, şunları söyledi:

”O süreç de zordu. İnancını yitirmiş, sahaya çıktığında bitsin de gidelim modunda olan bir toplulukla karşı karşıyasın. İnanılmaz acıydı. Hemen bir kan değişikliğine gidelim dedik. Koç arayışlarına başladık. O kadar kötü bir dönemdi ki piyasada iyi hoca çok yoktu. Önümüzde iki tercih vardı, biri Pablo Laso, biri Igor Milicic. Laso kariyerli bir Euroleague hocası. Daha sonra özel yaşamından dolayı bize gelemedi ve bu yüzden Igor Milicic’i tercih ettik.”

”Pablo Laso’yla görüşmelere başladığımızda vazgeçeriz diye çok yüksek bir fiyat çekti ancak ben, ‘gerekirse o parayı ben vereceğim, gerekirse benim şirketimle sözleşme imzalayacaksın gel’ dedim. Son anda özel hayatıyla ilgili bir sıkıntısı çıktı.”

”Basketbol şubesi dipsiz bir kuyu. Ne kadar para harcarsanız harcayın açık oluyor. TBF’de Kulüpler Birliği toplantısında Ali Koç’a bütçeniz ve açığınız nedir diye sorduğumda 26 milyon euro açıkları olduğunu söylemişti. Çok ciddi bir rakam. Başkanımızın burada yapmak istediği bir sistem vardı. Banvit’ten gelen oyuncular tutulmuş olsaydı, proje genişletilmiş olsaydı bizim yüksek bütçelere ihtiyacımız olmayacaktı. Sadık Emir Kabaca, Galatasaray‘a giderken ‘bundan basketbolcu olmaz’ denilerek gönderildi ve şimdi milli takımda, bir sürü teklif var. Banvit projesi ciddi bir yatırımdı ancak iyi değerlendirilmedi diye düşünüyorum.”

”Daha önceki dönemlerde bu turnuvalara gereksiz denilmiş ve üstü çizilmiş. Bu süreci düzeltmek kolay değildi. Biz idari menajerimizle Euroleague ile irtibat halindeydik. En son da Nedim Yücel gelince çok güzel sunum hazırladı ve bu sunum çok başarılı görüldü. Çok büyük fedakarlık yapacağımızı, İstanbul’un yüzü olacağımızı ve Beşiktaş tarihini anlatan bir sunum yapıldı. 2 gün sonra da yanıt geldi. Eurocup’a orada bulunmak için gitmiyoruz, Eurocup’a bir hedef için gidiyoruz.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir