Yeni Bir Diamantidis Doğuyor; Kaan Onat!

U16 Türkiye Şampiyonası‘nda harika bir performans ortaya koyan Mr. Triple-Double Kaan Onat muhteşem bir sezonu geride bırakırken milli takımlar için de büyük umut veriyor.

2007 doğumlu Kaan Onat, bu sezon BGL’yi şampiyon olarak tamamlayan Anadolu Efes’te kritik işlerin altına imza atmıştı. Hem sezon genelinde hem final maçında kendinden 2-3 yaş büyük oyunculara karşı hiç geri adım atmamış ve mücadelesiyle takdir toplamıştı.

Genç oyuncu, U16 Türkiye Şampiyonası sürecinde de müthiş bir performans gösterdi. Üst üste 4 maçta triple-double yapan Kaan, 6 maçta 25.0 sayı-8.6 asist-9.3 ribaunt-4.3 top çalma ve 31.0 verimlilik puanı yakaladı.

Kaan, Antalya’ya karşı 27 sayı-11 asist-10 ribaunt, İTO’ya 23 sayı-10 asist-12 ribaunt, Tofaş’a 32 sayı-10 asist-10 ribaunt ve TED Ankara Kolejliler’e de 22 sayı-11 asist-10 ribauntla triple-double yaptı.

Türk basletbolunun son yıllarda yetiştirdiği en potansiyelli guard olarak öne çıkan Kaan Onat, hem gelişimi hem karakteriyle çok farklı porfil çizerken, onu izleyenler içten içe ‘yeni bir Diamantidis doğuyor’ yorumları yapıyor.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir