Ali Koç: Efsane Hocamız Zeljko Obradovic’e Teşekkür Ediyorum

Yüksek Divan Kurulu Ekim Ayı Olağan Toplantısı‘nda konuşan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç basketbolla ilgili konulara da değindi ve sarı-lacivertlilerin efsanesi Zeljko Obradovic‘e de ayrı bir parantez açtı.

7 yıllık süreçte Fenerbahçe’yi Euroleague’in en önemli takımları arasına sokan ve tarihi başarıların altına imza atan Obradovic’e bir kez daha teşekkür eden Ali Koç, kısa süre içinde Igor Kokoskov’la yeni bir takım kurduklarını ifade etti.

Ali Koç açıklamasında Obradovic’e bir kez daha teşekkür ederken, ”Efsane hocamız ayrıldı. Bir kez daha ona teşekkür etmek istiyorum bize yaşattıkları ve Fenerbahçe’yi basketbolda getirdiği nokta, Fenerbahçe markasına yaptığı hizmetler için. Devam etmedi, edemedi, ailevi sebeplerle. Çok kısa süre içinde Igor Kokoskov’la anlaştık. Geldi, takımını kurdu. İyi başladık. Euroleague’de 2 galibiyetimiz var ama 4 galibiyetimiz de olabilirdi. Bayern Münih maçında akla ziyan bir ikinci yarı. CSKA maçında son topa kaldı.” dedi.

Ali Koç, pandemi başta olmak üzere diğer konularda ise şunları söyledi:

”Her hafta görüyoruz. O takımda korona var, bu takımda korona var. Euroleague’de 4 maç iptal edildi. 4 haftada 4 maç iptal edildi. Sonra kuralı değiştirdiler. Artık maçlar ertelenecek. İptal yok. Yaşadıkça bizler de ayak uydurmaya çalışıyoruz. Özellikle sporcularımıza bir çağrım var. Olağanüstü halde olduğumuzu kendi hayatınızda da uygulamanız lazım. Özel hayatlarınızda olağanüstü önlemler almanız lazım. Pek çok şeyden feragat etmeniz lazım. Sizler spor kulüplerinin yatırımlarısınız. Tabii ki sakatlık olabilir ama bunun dışındaki her türlü sağlık sorunundan uzak durmamız lazım. Pandemiyle ilgili konuda da sporcularımızın çok hassas olmalarını özellikle rica ediyorum. Gidişatımızı engellemeyebilecek, başarımızı engelleyecek unsurların başında korona belası geliyor. O yüzden sağlık çalışanlarına teşekkür ve şükranlarımızı sunarken; sporcularımıza da çok sorumlu, bilinçli davranmalarını, hem kendilerini hem ailelerini hem de kulüplerini korumaları gerektiğini, bunu yapmak için de ne yazık ki pek çok konuda feragat etmeniz gerekiyor. Kalabalıktan uzak durmanız gerekiyor. Çok şükür ki bugüne kadar dün de testlerimiz yapıldı ve tertemiz çıktık. İyi gidiyoruz. İnşallah böyle devam edebiliriz. Basketbol takımımız Euroleague’de 17 deplasmana gidecek. Bir iki deplasman dışında tarifeli gidiyorduk ama kaldırdık. Her deplasmana özel uçakla gitmek zorundayız. Onları korumamız lazım. Çünkü en çok yurtdışı maçları olan onlar olacak. EuroLeague Kadın’da bubble dedikleri yani fanus sistemi var. Metin Bey’in çabalarıyla da fanuslardan bir tanesini Türkiye’de ev sahipliğini yapacağız. O da güzel gelişme. Seyircisiz ve fanus ortamında bir şekilde ligleri sürdürmemiz gerekiyor. O yüzden özellikle bu çağrıyı yapmak istedim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir