Ataman’ın Mirası; Erdem Can’ın Anadolu Efes’teki Zorlu Yolu!

Ergin Ataman‘ın ayrılığı sonrası farklı bir yola giren Anadolu Efes‘te hiç şüphesiz en büyük kayıplardan biri de Vasilije Micic oldu.

Anadolu Efes’te başarılı bir dönem sonra ererken, koç Ergin Ataman ve yıldız oyuncu Vasilije Micic’in gidişi, Erdem Can’ın üzerindeki baskıyı da yukarı çekti.

Ataman’ın mirası ve Micic’in yerinin zor doldurulacak olması, Erdem Can için başka bir sınav haline geldi.

Efes’te bu sezon ayrıca Bryant Dunston, Amath M’Baye ve Chris Singleton gibi yabancılarla da yollar ayrıldı. Yerli rotasyonunda ise Egehan Arna, Buğrahan Tuncer, Furkan Haltalı, Egemen Güven, Doğuş Balbay ve Ömercan İlyasoğlu takıma veda etti. Egemen ve Ömercan, sezonu Beşiktaş’ta kiralık olarak tamamlamıştı.

Shane Larkin’i kadrosunda tutan Anadolu Efes, Rodrigue Beaubois, Elijjah Bryant ve Erten Gazi’nin sözleşmelerini uzatmıştı.

Bu yaz kadrosuna 7 yeni oyuncu katan Efes’te Doğuş Özdemiroğlu, milli takımda yaşadığı sakatlık nedeniyle sezonu büyük ölçüde kapattı. Oyun kurucu pozisyonuna bir takviye daha yapılması gündemde.

Anadolu Efes, kadrosuna ayrıca Derek Willis, Tyrique Jones, Darius Thompson, Erkan Yılmaz, Burak Can Yıldızlı ve Ercan Osmani gibi isimleri kattı.

Euroleague’deki ve aynı zamanda BSL’deki en büyük rakiplerinden Fenerbahçe Beko’nun Dimitris Itoudis yönetiminde çekirdek kadrosunu koruması ve takviyelerini planlı bir şekilde yapması da, Erdem Can yönetimindeki Anadolu Efes’in önündeki engellerden biri olarak duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir