Berk Uğurlu: Bazen Başarısızlığı da Tatmak Gerekiyor

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Tofaş‘ta milli guard Berk Uğurlu yeni sezon öncesi açıklamalarda bulundu.

Tofaş’ın düzenlediği medya gününde konuşan Berk, yeni bir takım olduklarını ve takım kimyasının yeni oturduğunu söyledi.

Berk, açıklamasında şunları söyledi:

”İlk hedeflerimizden biri Şampiyonlar Ligi’nde yeniden üstlerde oynamak. Geçen sene çeyrek finalde kötü bir şekilde kaybettik. Bu sene hedefimiz yeniden oralarda olabilmek. Final Four’a kalmak istiyoruz. Bunu yapmak için ön elemeyi geçmemiz gerekiyordu, zorlu 2 maç oynadık. Özellikle son maç zorlandık ama kazanmasını bildik.”

”Yeni bir takımız, kimyamız yeni yeni oturuyor. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Başantrenörümüz de ilk defa Türkiye’de mücadele edecek. Euroleague tecrübesine sahip çok önemli bir antrenör. Takım da adapte olmuş durumda. Hocamız daha çok savunmaya yönelen bir antrenör. Savunmanın her zaman çok sert olmasını, çok baskılı oynamayı istiyor. İlk dakikadan itibaren rakibe o baskıyı hissettirmeye çalışıyoruz. Diğer maçlarda da zaten maça çok sert başlamaya çalıştık. Takım karakteri bu. Özellikle savunmada sert olup, sonraki bölümde hücumu düşünmek.”

”Önümüzde lig başlangıcı var, Büyükçekmece ile oynayacağız. Sezona galibiyet ile başlamak istiyoruz. Zor bir sezon olacak, Türkiye Ligi de çok iyi bir lig. Rekabet yine üst düzey olacak. Diğer takımlar da çok iyi kadrolara sahipler. Ligin alt tarafındaki ekipler bile çok iyi kadrolar kurdular. O yüzden iyi hazırlanmamız gerekiyor.”

”Başarılı olmak için bazen başarısızlığı da tatmak gerekiyor. Geçen sene bunu kötü bir şekilde tattık. Hatalarımızdan dersler çıkardık. Avrupa Ligi maçları bu yıl da çok zorlu geçecek. Adım adım gitmek her zaman önemli. Taraftarımız da her zaman itici güç. Bursa halkı basketbola çok önem veriyor, hem Tofaş olsun hem Bursaspor olsun tribünleri dolduruyorlar. Arkamızda olduklarında özgüvenimiz artıyor.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir