Dimitris Itoudis: Bu Seri Bu Hafta Bitmeyecek

Turkish Airlines Euroleague playoff çeyrek final serisi üçüncü maçında evinde konuk ettiği Olympiakos‘a 72-71 kaybeden temsilcimiz Fenerbahçe Beko‘da koç Dimitris Itoudis açıklamalarda bulundu.

Itoudis, maçtan sonra şunları söyledi:

”Olympiakos’u galibiyetten dolayı tebrik ederim. Her iki tarafın da kazanmayı hak ettiği bir maç oynandı. Bugün eğer kazansaydık hak ederek galip gelmiş olacaktık. Bugün iyi savunma yaptık ve Olympiakos gibi etkili bir hücum takımını standartlarının altında tuttuk. Sasha Vezenkov ve Kostas Sloukas‘ın son bölümdeki 2 kritik üçlüğünden önce yay gerisinden 4/22’lik bir isabet yüzdesiyle oynuyorlardı. Maça etkili başladık ve ilk yarıda çift haneli üstünlüğü yakaladık, devamında Olympiakos savunmasına karşı zorlandık ve hücumu istediğimiz gibi çeşitlendiremedik. İlk yarı geri düştükten sonra 3. çeyreğe çok etkili başladık ve üstünlüğü geri aldık, rakibimizi sadece 7 sayıda tuttuk.”

”Maç istediğimiz gibi gidiyordu ama sonra Tarik Black’le switch savunmamıza karşı çok etkili atak etmeye başladılar. Ayrıca Kostas Sloukas harika bir maç çıkardı. Son bölümde Black’le birlikte Sloukas’ı durdurmakta çok zorlandık. Üçüncü çeyrekte onu farklı savunmacılarla durdurmaya çalışıp başarılı olmuştuk ama son bölümde işler değişti. Maç genelinde çok etkili savunma yaptığımızı düşünüyorum. Sonuç olarak Olympiakos, el üzeri 2 kritik üçlükle bugün galibiyete uzandı. İnsanların yeni bir takım olduğumuzu unutmamaları gerek, bugün mağlup olduk ama bence seri bu hafta bitmeyecek. Cuma günü muhteşem taraftarlarımızın önünde çok daha kararlı bir performans ortaya koymaya çalışacağız.”

”Euroleague’de normal sezonun lideri Olympiakos’a karşı oynuyoruz, şu ana kadar onlara karşı rekabetçi olabileceğimizi kanıtladık. Evet, bugün kaybederek seride 2-1 geri düştük ama sonuna kadar mücadele ettik. İyi bir oyun planımız vardı ve 40 dakika boyunca kararlı oynadık. Bu sayede maçın içerisinde kaldık. Cuma günü önümüzde yeni bir maç var, seriyi eşitlemek için sahaya çıkacağız.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir