Dimitris Itoudis: Burada İnanılmaz Bir Atmosfer Vardı

Turkish Airlines Euroleague‘in 28. haftasında evinde konuk ettiği Barcelona‘yı 81-73 mağlup eden Fenerbahçe Beko‘da koç Dimitris Itoudis açıklamalarda bulundu.

Itoudis, maçtan sonra şunları söyledi:

”Bizim için hem maçı kazanıp hem de Barcelona’dan ikili averajı almış olmak çok değerli. İlk çeyrekten sonra göstermiş olduğumuz reaksiyon ise bence en önemlisi. Maça özellikle savunmada çok kötü başladık, ilk çeyrekte 30 sayı yedik. Bu bölümde fiziksellikten uzak bir savunma anlayışımız vardı, ayrıca faul haklarımızı da doğru kullanmıyorduk. Bunu bahane olarak söylemiyorum ama Barcelona’nın ilk çeyrekte normalin çok üzerinde bir şut yüzdesi tutturması da bu kadar fazla sayı yememize sebep olmuş olabilir. Buna rağmen savunmada çok daha fiziksel oynamamız lazımdı.”

”Oyuncuları tebrik ediyorum çünkü bazı şeyleri değiştirmeleri gerektiğini çok çabuk fark ettiler. İkinci çeyrekten itibaren savunmada fiziksellik seviyemizi çok arttırdık, ayrıca hücumda daha akıllıca kararlar verdik. Bugün burada inanılmaz bir atmosfer vardı, bir ara 17 sayı farkla geri düşsek bile taraftarlarımız sürekli takımı itmeye çalıştılar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir