Ergin Ataman: TBF’den Erteleme İstedik Kabul Edilmedi

Turkish Airlines Euroleague‘in 28. haftasında evinde konuk ettiği Maccabi Playtika‘ya kritik maçta 86-64 mağlup olan Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçtan sonra şunları söyledi:

“Bizim için çok önemli bir maçtı. Karşılamadan önce üç oyuncumuzun ciddi sakatlıkları vardı, oynatmayabilirdik ama bir kumar oynadık fakat sonuç istediğimiz gibi olmadı. Rakibimiz harika bir ilk çeyreğin ardından farkı 25’e kadar çıkardı. İkinci yarıda maça geri dönmeyi denedik ama Maccabi kazanmayı hak etti. Bizim için zor bir mağlubiyet oldu. Sakatlarımız bize çok ciddi zarar verdi.

Vasilije Micic tam 5 haftadır takımla birlikte antrenman yapmıyor. Aslında bugün de maçta oynamayacaktı. Ancak dün akşam, maç çok önemli olduğu için kendisinden rica ettim. Ama maalesef hiç hazır durumda değil.

Shane Larkin, Pazartesi günü apandisit şüphesiyle hastaneye yattı. 2 gün hastanede yattıktan sonra ameliyattan son anda vazgeçildi. Perşembe günü taburcu edildi. Zaten Kızılyıldız maçında da yoktu. Psikolojik olarak onun da oynayacak durumu yoktu ama ondan da rica ettik ve o da oynadı.

Beaubois, Kızılyıldız maçının son 4-5 dakikasında çok ciddi bir ayak bileği sakatlığı geçirdi. Ancak o da maçın önemine istinaden oynamak istediğini belirtti fakat ilk yarıda sakatlığı nüksetti, daha da ciddi duruma geldiğini düşünüyorum. Şu anda bilemiyorum, Micic tam 5 haftadır 1’e 0 kendisi çalışıyor ama dizlerinde problem var. Biz her hafta oynamasını bekliyoruz ama bir türlü o kıvama gelemiyor. Bizim için en büyük sürpriz tabii ki Larkin’in hafta başındaki apandisit durumu oldu. Böyle olunca da Elijah Bryant ve Will Clyburn’e de anormal yük bindi.

Önümüzdeki hafta 2 tane çok önemli maç var. Biz şu anda playoff’tan tamamen uzaklaşmış değiliz, 4 tane daha iç saha maçımız var. Ancak Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan Pazar günkü lig maçının ertelenmesini rica ettik. Onlar da kabul etmedi. Pazar günü Bahçeşehir Koleji’yle lig maçı yapacağız. Ardından Salı günü Real Madrid’le erteleme maçı oynayacağız, sonra da Partizan maçı var. Açıkçası o maçlarda nasıl bir kadroyla oynayacağımızı bilemiyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir