Dimitris Itoudis: Çok İyi Mücadele Ettik Ama Olmadı

Turkish Airlines Euroleague‘in 34. haftasında deplasmanda Kızılyıldız‘a uzatmada 91-89 kaybeden temsilcimiz Fenerbahçe Beko‘da koç Dimitris Itoudis açıklamalarda bulundu.

Itoudis, maçtan sonra şunları söyledi:

”Kızılyıldız’ı tebrik ediyorum. Çok iyi mücadale ettik ama aynı şekilde karşılık veren bir takım vardı. Maalesef istediğimizi elde edemedik.”

”Bazı top kayıpları, +3 sayı öndeyken Tyler Dorsey’in hücum faulüne bakmamız lazım. Genel olarak maçın kontrolü bizdeydi. İstekli başladık ama Campazzo için muhteşem bir geceydi. Ne olursa olsun biz pes etmedik, sonuna kadar savaştık. 34 hafta bitti. İlk baştan itibaren 5 ve 6. sırada olduk. Rekabet dolu bir ligdi. Şimdi playoff’ların devamı için sonuçları bekliyoruz.”

”Oyuncuları tebrik ediyorum. Sadece bu maçtan değil, oynadığımız diğer birçok maçtan da alacağımız dersler var. Aslında sezonun özeti. Yenilmez gibi gözüküyorduk ama asla hiç öyle düşünmedik. Sonra herkesin yenebileceği bir takım haline geldik ama tekrar toparladık ve kimyamızı oturturduk. Çok sorumluluk sahibi ve Fenerbahçe’de oynamanın ne anlama geldiğini bilen oyuncularımız var.”

”Bu akşamla ilgili şunu da söylemek istiyorum. Dobric, Vidoza ve Campazzo’nun sayıları bizim oldukça canımızı yaktı. Çok yaratıcı oyuncular. Ne olursa olsun savaştık. Hücum ribauntlarında neredeyse aynı istatistiğe sahiptik ama serbest atışlardaki yüzdemiz biraz canımızı acıttıve bu üç oyuncunun bu akşamki performansı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir