Dimitris Itoudis: Molada Yaşananlar Oyunun Ruhuna Aykırı

Basketbol Süper Ligi’nin 8. haftasında deplasmanda Galatasaray Nef‘i 97-91 mağlup eden Fenerbahçe Beko‘da koç Dimitris Itoudis açıklamalarda bulundu.

Itoudis, maçtan sonra şunları söyledi:

”Çok yoğunluk gerektiren bir maçtı. Ruh ve yürek gerektiren bir maçtı. Fizik olarak o sertliği, depoda ne kadar benzin varsa onu ortaya koydular. Üst üste üçüncü maçımız, Monaco, Milano ve burada büyük maçlara çıktık. Şimdi de önümüzde Beşiktaş maçı var.”

”Bu takım karakter gösterdi. Bu takım, gurur ve onur gösterdi. Kulübüne, taraftarına ve kendilerine. Fenerbahçe taraftarına gurur duyurmak istiyoruz.”

”Basketbolda kazanırsınız, kaybedersiniz, biz bir anda süper bir takım olmadık. Biz, bu anlayışı sürdürdüğümüz sürece ve alçakgönüllü olarak, kısa vadeli düşünüyoruz. 2 gün sonra başka bir maç var. Sonra başka bir maç var.”

”Bizim sözümüz, taraftarımız gösterdiğimiz mücadeleyi sevecek. Her zaman kazanamayız. Ama kazanmak için sonuna kadar savaşacağız. Bugün bizi savaşırken gördüler. Ufak tefek detaylara bakacağız. İkinci yarıdaki savunma çabamız, top kaybı yarattık, şutlara el uzattık, bu daha iyiydi.”

Itoudis, mola esnasında rakip oyuncuların kendilerini dinlemeye gelmesi ve yaşanan tartışmalar üzerine ise şu açıklamayı yaptı:

”Mola esnasında yaşananlar basketbol açısından adil bir durum değil. Ben, Galatasaray benchine gitmiyorum. Benim casuslarım yok, Galatasaray bencihini de dinlemiyorum. Hayatımda ilk kez başıma geliyor. Hadi gelin dinleyin dedim, sonra ben normal konuşmama devam ettim, onlar da dinlediler. Bu, oyunun ruhuna aykırı. Bu, böyle uygulanmıyor ama benim için sürpriz oldu. Benim molamı mı dinlemek istiyorlar, belki de bir şeyler öğrenmek istiyorlardır.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir