Dimitris Itoudis: Playoff Yapmak İstiyorsak Milano’yu Yenmeliyiz

Turkish Airlines Euroleague‘de 24. haftanın erteleme maçında evinde Olimpia Milano‘yu konuk edecek temsilcimiz Fenerbahçe Beko‘da koç Dimitris Itoudis ve Marko Guduric açıklamalarda bulundu.

21 Mart Salı günü 20.15’te Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak mücadele S Sport tarafından canlı yayınlanacak.

Itoudis, ”Euroleague’de erteleme maçına çıkıyoruz. Bu hafta iki karşılaşmamız olacak. Rakibimiz Euroleague’de son üç sezonda olduğu gibi playoff ve Final Four hedefleriyle yola çıkmış bir ekip. Çok fazla yeteneğe, tecrübeye ve birlikte oynama alışkanlığına sahipler. Eğer Euroleague’de playoff yapmak istiyorsak bu maç bizim için mutlaka kazanılması gereken bir mücadele olacak ve bunun için hazır olmalıyız. İtalya’daki maça göre kadrosunda çok fazla değişiklik yaşayan bir ekiple oynayacağız. Shabazz Napier kadroya katıldı. O dönemde oynamayan Billy Baron, Brandon Davies ve birçok farklı isim karşımızda olacak. Bu maçı kazanmamız gerekiyor ve böyle bir maçı kazanabilmek için elinizden gelen her şeyi yapmalısınız.” dedi.

Marko Guduric ise, ”Bizim için çok önemli bir maça çıkacağız. Bu karşılaşmanın bizim açımızdan sezonun en önemli maçı olacağını söyleyebilirim. Evimizi korumak istiyoruz ve bu yolda da taraftarlarımızdan güçlü bir destek alacağımızı biliyorum. Rakibimizin de bizim gibi birkaç sakat ismi var. Kazanabilmek için 40 dakika boyunca konsantre olmamız gerekiyor.” diye konuştu.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir