Zeljko Obradovic: Yalvarıyorum Yapmayın Herkese Saygılı Olun

Partizan‘ın ve Avrupa basketbolunun efsane koçu Zeljko Obradovic‘den taraftara önemli bir mesaj geldi.

Euroleague’de mücadele eden Sırbistan temsilcisi, özellikle Kızılyıldız’la yaşadığı rekabetle öne çıkarken, Obradovic’den taraftara çağrı vardı.

Kulüp kanalına konuşan efsane koç, ”Taraftarların tutkularını anlıyorum, ancak bir daha yapmamaları için yalvarıyorum. Sahaya hiçbir nesne atmadan, kimseye hakaret etmeden ve salona giren her insana azami saygı göstererek tezahürat yapmaları gerekiyor.” dedi.

Obradovic, açıklamasında şunları söyledi:

”Hiç kimse hakkında kötü bir söz söylenmemeli. Her zaman oyunculara saygı duyulması ve maç içinde herhangi birine hakaret edilmemesi gerekli. En önemlisi, insanlar basketbol maçından zevk almalı. Durum böyle olduğunda herhangi bir sorun yaşanmaz.”

”Sportmenlik dışı hareketlere her zaman tepki vereceğim. Partizan taraftarları, basketbolu gerçekten anladıkları için özel bir kitle. Ancak en önemli şeylerden biri, rakibe ve rakip taraftarlara saygıdır. Rakip takımın her taraftarının salonda rahat hissetmesi gerekir. En güzel yol bu ve Partizan maçlarında her zaman bu imaja sahip olmak istiyorum.”

”Bu yıl ilk defa birinin salona girişinin yasaklandığını gördük. Bence yapılabilecek yaptırımların en doğrusu bu ve kimsenin böyle davranmaya hakkı yok. Oyuncular ve giriş izni olanlar dışında kimsenin sahada yeri yok. Bu çok önemli, herkes bunun farkında olmalı.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir