Dimitris Itoudis: Takım Olarak Karakter Gösterdik

Basketbol Süper Ligi‘nin 15. haftasında deplasmanda Frutti Extra Bursaspor‘u 100-87 mağlup eden Fenerbahçe Beko‘da koç Dimitris Itoudis açıklamalarda bulundu.

Itoudis, maçtan sonra şunları söyledi:

”İlk olarak karakter gösterdiğimizi söylemeliyim. Oyuncularım büyük bir tebriği hak ediyor. Böyle bir atmosferde oynamak kolay değil. Herkesin üstüne çok fazla baskı kuruyorlar. Bu da bence basketbolun ihtiyacı olan bir şey. Bu sıcak atmosferde oyuncularım harika bir karakter gösterdiler. Maçın hemen hemen başından itibaren baskın olan taraf bizdik ve maçın tonunu, hem hücumda hem de savunmada biz belirledik. Rakibimiz 84 sayı buldu ama bu onların kalitesini gösteriyor. Genel olarak iyi olan taraf bizdik ve oyuncularımı bir kez daha tebrik ediyorum.”

”Puan durumundaki tabloyu biliyoruz ve bundan dolayı mutluyuz. Tekrar galibiyet serimizi başlattık ve ait olduğumuz forma dönüyor olduğumuzu gösterdik. Elbette hala 4 oyuncumuzdan faydalanamıyoruz. İsmet, Bjelica, Tarık ve Jekiri yoklar. Ancak elimizdeki oyuncular her şeylerini veriyorlar. Bugün özellikle Booker’dan bahsetmek istiyorum. Kaburgasına önemli bir darbe aldı, nefes almakta zorlanıyordu. Maçı da bu şekilde oynadı. Ciddi bir şeyi olmamasını umuyorum. Ama bu oyuncular sene başında bir söz verdi. Sorunları olsa da iyi hissetmeseler de sahaya çıkıp Fenerbahçe için mücadele edecekler.”

”Böyle zorlu bir ligde ilk sırada olduğumuz için çok mutluyuz. Burası Avrupa’nın en iyi liglerinden biri. Bana göre İspanya ve Türkiye, Euroleague’den sonra Avrupa’nın en rekabetçi ligine sahip ülkeler. Bu yüzden yerimizden ötürü çok mutluyuz. Özellikle Euroleague’de son olarak oynamayan oyuncularımız bugün parkeye çıktılar ve çok iyi katkı verdiler. Şehmus ve Melih çok iyiydiler, Metecan da her zaman olduğu gibi katkısını yaptı. İyi ve sağlıklı olduğumuz sürece gelişim göstermeye devam edeceğiz.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir