Edgaras Ulanovas: Fenerbahçe’den Teklif Almak Harikaydı

Fenerbahçe Beko‘nun bu yaz kadrosuna kattığı isimler arasında yer alan Edgaras Ulanovas önemli açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli oyuncu, Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan ‘Kamp Günlüğü’ programında, transfer sürecinden Topuk Yaylası Tesisleri’ne, koç Igor Kokoskov’dan taraftarlara kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Fenerbahçe Beko’ya olan transfer sürecini değerlendiren Edgaras Ulanovas, “Fenerbahçe Beko gibi bir takımdan teklif almak harikaydı. Kariyerim açısından benim hayır diyemeyeceğim bir teklifti. Fenerbahçe’nin tarihinin biliyorum, özellikle de son yıllarda koyduğu hedefler ve bunlara ulaşma potansiyelini, başarısını biliyorum. Böyle bir takımdan ilgi duyulması, ilgi gelmesi beni çok mutlu etmişti. Açıkçası çok da uzun bir süreç olmadı; menajerimle, ailemle ve koçla konuştuk. Aynı zamanda Fenerbahçe taraftarından çok sayıda mesaj aldım. Takım arkadaşlarımdan çok fazla mesaj geldi. Fenerbahçe ailesinin ne kadar büyük olduğunu biliyorum ve bu süreçte de bunu tekrardan görmüş oldum.” dedi.

Her Zaman Yeni Maceralar İsteriz

Ulanovas, ilk defa Litvanya’nın dışında farklı bir ülkede basketbol oynayacak olmasına ilişkinse, “Öncelikle burayla ilgili söyleyebileceğim şey trafik (gülerek). Litvanya’da böyle bir trafiğimiz yoktu tabii. İstanbul’da trafik ile tanışmış oldum. Tabii ki bu benim için yeni bir meydan okuma, yeni bir macera ama biz basketbolcular olarak her zaman bunları isteriz. İstanbul’a döndüğümde her şeyi ayarlayacağız. Bu konuda organizasyonun bana yardım edeceğini biliyorum. Ailemi de buraya getirmek istiyorum. Düzenimizi kuracağız. Benim burada olduğum kısa sürede gördüğüm en önemli şeylerden biri de iyi insanlar! Birçok iyi insanla tanışma şansı buldum. Çok iyi tesislerimiz var. Hem Topuk Yaylası Tesisleri hem de İstanbul’daki Ülker Spor ve Etkinlik Salonu bahsedebiliriz. Her şeyin benim için iyi olacağını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Gurur Duyulacak Bir Tesis

Serkan Acar Resort&Sports Topuk Yaylası Tesisleri’nden de övgüyle bahseden Ulanovas, “Harika bir tesis, harika bir doğa. Dediğiniz gibi yapacak çok şey var. Ben aslında futbolu da çok seviyorum. Burada çok güzel sahalar var ve bunları da görmek oldukça güzel. Basketbol idmanları için buradayız ama gerçekten burada güzel sahalar olduğunu biliyorum, görüyorum. Fenerbahçe için gurur duyulacak bir tesis. Oyuncuların da buraya tekrar tekrara gelmek isteyecekleri bir tesis.” şeklinde bir açıklama yaptı.

İki Tarafın Taraftarı da Basketbolu Çok Seviyor

İstanbul ve Kaunas gibi iki önemli şehrin basketbol iklimi olarak da fazlasıyla benzerlik gösterdiğine dikkat çeken başarılı basketbolcu, “Benim ülkemde basketbol 1 numara ama Kaunas ve İstanbul arasında benzerlikler olduğunu düşünüyorum. İki tarafın taraftarı da basketbolu çok seviyor. Kaybetseniz de arkanızdalar. Bu oyuncular için çok önemli bir hissiyat. Her zaman arkanızda koşulsuz bir destek bulabiliyorsunuz. Hem Kaunas hem de İstanbul’da bunu yaşayabiliyorsunuz. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynadığım dönemlerde de çok güzel anılarım var. Oraya hep rakip olarak geldim ama taraftarların maçın başlamasından dakikalar, saatler önce girdiğini, ısınma bölümünde size yaklaşıp sorular sormaya hatta ve hatta fotoğraf çektirmeye çalıştıklarını görüyordum. Bu, rakip olarak gittiğiniz yerde insanların size böyle yaklaşması aslında basketbolu, sporu ne kadar çok sevdiklerini ve spora nasıl baktıklarını gösteriyor.” dedi.

Koç Ne İstediğini Çok İyi İfade Ediyor

Igor Kokoskov’la ilgili de görüşlerini paylaşan Edgaras Ulanovas, “İlk izlenimim harika! Transferim dönemimde de telefonda konuşmuştuk. Her şeyden önce iletişimi çok iyi olan bir koç. Birlikte antrenmanlara da başladık. Ne istediğini, bizden ne beklediğini çok iyi bir şekilde ifade ediyor. Onun, sizden beklentisini çok rahat bir şekilde anlayabiliyorsunuz. Çok iyi bir koç olduğunu biliyorum. Zaten hem NBA’de hem de Slovenya Milli Takımıyla Avrupa tecrübesi var. Onun çok iyi bir koç olduğunu ve Fenerbahçe Beko için çok iyi bir karar olduğunu biliyoruz.” dedi.

Zalgiris Kaunas’ta forma giydiği dönemde koçluğunu yapan ve bir dönem Fenerbahçe’nin formasını giymiş Šarūnas Jasikevičius hakkında kısa bir değerlendirmede bulunan Ulanovas, “Onun için mutluyum. Aslında onun ayrılığı nedeniyle Litvanya’da herkes çok mutsuz ama Barcelona ile çok özel bir bağı vardı. Daha önce orada oynamıştı. Bu ayrılık er ya da geç olacaktı. Oraya gitmeyi istiyordu, hayal ediyordu. Ona şans diliyorum, söylemek istediğim tek şey bu. Hayatta bazen bazı kararlar alırsınız ve bu bir kısım insanı mutlu ederken bir kısım insanı etmez. Ama ona şans diliyorum, çok başarılı olacağına inanıyorum.” şeklindeki açıklamasıyla eski koçuna da başarı dileklerini iletmiş oldu.

Geldiğimden Beri Destek İnanılmaz

Litvanyalı basketbolcu, sözlerini şu şekilde noktaladı:

“İlk olarak taraftarlarımızın salona gelebilmelerini diliyorum, çünkü ne olacağını bilmiyoruz. Şu an çok kolay bir durum değil Onların salonumuzda olmaları en büyük dileğim. Fenerbahçe Beko’ya geldiğim andan bu yana destek inanılmazdı. Biz, yeni bir takımız. Bir an evvel bir araya gelip elimizden gelenin en iyisini vermeye ve taraftarla aramızda bir bağ kurmaya çalışacağız. Bunun için çalışıyoruz. Onu yapabildiğimizde onlara en iyisini yaşatacağımıza inanıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.