Ergin Ataman: Ben Hiçbir Şey Yapmadım Ama Ortalık Yine Gerildi

Basketbol Süper Ligi playoff yarı final serisi üçüncü maçında evinde konuk ettiği Fenerbahçe Beko‘yu 97-91 mağlup eden Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçtan sonra şunları söyledi:

”Müthiş bir mücadele oldu, her iki takımı da kutluyorum. Burası playoff, her maç aynı heyecan ve aynı mücadeleyle geçiyor. Sadece basketbol oynamak yetmiyor. Çok iyi mücadele etmek, ekstra işler yapmak gerekiyor.”

”Amath M’Baye, genel olarak iyi oynamadı ama sonunda kritik bir hücum ribauntu aldı ve attığı 2 sayıyla oradan maçı aldık. Böyle geçecek. Cuma akşamı bir maç daha oynayacağız ve aynı şekilde geçecek.”

”Maçın son bölümünde taraftarımız da devreye girdi, onlara da teşekkür ediyorum. Bu seri böyle geçecek, mücadeleye devam, bırakmak yok. Biz inandık, bize inanmayanlar var ama biz inandık. İnşallah başaracağız.”

”Fazla bir şey söylemeyeceğim. Bizim tarafımızda bir gerginlik olmadı. Hep diyorlar ya, Ergin Ataman ortalığı geriyor diye, ben hiçbir şey yapmadım ama ortam yine gerildi. Bakalım bu sefer kim ceza alacak. Tabii bunlar hoş değil. Anadolu Efes taraftarı, gerek BSL’de gerek Euroelague’de centilmenliğiyle ön plana çıktı.”

”Scottie Wilbekin müthiş bir performans gösterdi. Onu durdurmakta zorlandık ama sonunda yorulmaya başladı. Biz, onun savunma zafiyetlerini biliyorduk. Bunun üzerine oynadık. o bölümde Fenerbahçe’nin yorgun oyuncularının üzerine giderek maçı çevirdik. Kolay bir iş başarmadık. Çünkü maçın bitmesine 6 dakika kala 7 sayı gerideydik. Seriyi bırakmayacağız. Fenerbahçe, çok iyi bir takım ve onlara saygı duyuyoruz.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir