Dimitris Itoudis: Hakem Kararları Soru İşareti Oluşturdu

Basketbol Süper Ligi playoff yarı final serisi üçüncü maçında deplasmanda konuk olduğu Anadolu Efes‘e 97-91 mağlup olan Fenerbahçe Beko‘da koç Dimitris Itoudis açıklamalarda bulundu.

Itoudis, maçtan sonra şunları söyledi:

”Öncelikle buraya saygıdan dolayı geldim. Anadolu Efes’i tebrik ediyorum. Buraya geldik ve 4. maçı kazanmaya çalışacağız.”

”Bugün hakemler tarafından farklı kriterler uygulandı. Bu kadar kritik bir maçta bir taraf 32, bir taraf 12 serbest atış kullandı, bu bazı soru işaretleri oluşturuyor. İkinci maça dönmek istiyorum. Bir önceki maçta Anadolu Efes oyuncusu 2 hareket yaptı ama onlara teknik faul çıkmadı. Tofaş maçında Marko Guduric bu hareketinden dolayı teknik faul almıştı. Bir önceki maçta Will Clyburn’ün üçlüğünden sonra 0.3 saniye kalmıştı ve onu oynatmadılar.”

”Değişiklik için oyuncum kenarda duruyordu. Oyuncu değişikliği yapmama izin vermediler. Bryant, Hayes’in elini tutuyor ve ondan sonra Bryant zaten ‘sayı atmaman için elini tuttum’ dedi. Nigel, bu faulün çıkmamasından sonra provoke oldu, bir de teknik aldı. Skor 93-91’ken M’Baye ribauntu almaya gitti ve Hayes topa gidiyor. Bu faulü neden görmediler anlamadım. Belki de başka bir maç izliyorlardı.”

”Buraya hakem konuşmaya gelmek istememiştim. Ama 32-12 faul atışı. Çok bariz, çok net durumlar vardı. Belki insanlar bize hak verecek ve hakemler ceza alacak. Umarım bunu yanlış anlamıyorsunuz. Anadolu Efes’i tebrik ediyorum. Harika bir takım ve harika bir koçları var. Ama bizde basketbol oynuyoruz.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir