Ergin Ataman: Beşiktaş’ın Gençlerini Alkışlıyorum

Basketbool Süper Ligi yarı final serisinde Beşiktaş Icrypex‘i 96-66’lık skorla mağlup ederek adını finale yazdıran Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçtan sonra şunları söyledi:

”Öncelikle Beşiktaş’ın genç oyuncularını alkışlıyorum. Ahmet Hoca’yı da kutluyorum. Müthiş bir iş yaptılar, renk kattılar. Türk basketbolunun geleceği için çok önemli işler yaptılar.”

”Bizim takımın kapasitesi çok daha yukarıda. Yabancı oyuncularımızın seviyesi, üstelik iyi durumdayız. Bir taraftan da Final Four hazırlığı yapıyoruz. Bu maçları hem Final Four hazırlığı olarak oynadık, hem de sonuçta bir yarı final serisi, ciddi bir şekilde oynadık. Özellikle ilk 2 maçta çok zorladık maçları, net kazanmak için. Bugün de maça çok iyi başladık ve 20 sayılık farkı yakaladıktan sonra artık Final Four’da daha çok oynatacağımız oyuncuları dinlendirdik. Diğer oyuncularımız da çok iyi katkı verdileri. Oyuncularımı kutluyorum, finale yükseldik. Ama şu andan itibaren burada bir parantez kapatıyoruz. Artık yarından itibaren Final Four’u düşeceğiniz. Onun hazırlıklarına başlayacağız.”

”Bir sakatlığımız yok, ufak tefek şeyler var ama önemli değil. Bu maçlar ölçü değil, CSKA Moskova çok güçlü bir takım. Çok sert bir maç bizi bekliyor. Önce yarı finali geçmeye çalışacağız. Bizim de oradaki diğer takımlar kadar şampiyonluk şansımız var.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir