Ergin Ataman: Bu Hikayenin Sadece Bir Kısmı!

Basketbol Süper Ligi ve Euroleague’in iddialı takımı Anadolu Efes’in başarılı koçu Ergin Ataman önemli açıklamalarda bulundu.

CNN Türk’ten Cem Yılmaz ve Damla Uğurtürk’ün sunduğu Sporun Manşeti programına konuk olan Ergin Ataman, ‘Zafere Giden Yol’ kitabı hakkında açıklamalarda bulundu.

İşte Ergin Ataman’ın açıklamaları;

  • Hiçbir şey imkansız değil

”Kitabın oluşumu biraz da pandeminin yarattığı boşluktan kaynaklanan bir durum oldu. Yaklaşık olarak 5 aydır maç yapmıyoruz. Sadece bireysel antrenmanlarla buraya kadar geldik ve sürekli harekete alışmış bir insan olarak dedim ki hiç olmazsa bugüne kadar yaptıklarımızı bir kitap haline getirelim. En azından bu işe soyunan gençlere ve sadece basketbol olarak değil sektördeki insanlara sıfırdan Avrupa’da zirveye gelinceye kadar neler yapılabileceğini, hiçbir şeyin imkansız olmadığını gösterebilmek adına.”

  • Bu sadece hikayenin bugüne kadar olan kısmı

”Kitap daha çok benim felsefem, basketbola nasıl başladığım ve bugüne kadar geldiğim noktada nelerle mücadele ettiğim. İçinde tabii ki duygu dolu mesajlar var. Hep kazanamıyorsunuz bazen kaybediyorsunuz. Şöyle de düşünülmesin Ergin Ataman geçmişini kitap olarak yazdı bunun geleceği olmayacak artık diye. Bu sadece hikayenin bugüne kadar olan kısmı. Pandemi müsade ederse yeni bir hikayeye kaldığımız yerden başlayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.