Ergin Ataman: Clyburn’ü Uyardım Burada Tiyatro Oynamıyoruz

Basketbol Süper Ligi‘nin 16. haftasında deplasmanda Galatasaray Nef’i 80-70 mağlup eden Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçtan sonra şunları söyledi:

”Maçın zor geçeceğini biliyorduk. Galatasaray, burada seyircisiyle baskılı ve sert bir oyun ortaya koydu. Genelde oyun kontrolde gitti, zaman zaman geri düştük ama iyi reaksiyon verdik. İyi mücadele ettik, iyi savunma yaptık.”

”Hücumda Larkin takımı çok iyi organize etti. Hem kendi attı hem de topu doğru adamlarla buluşturdu. Bana göre, bugünkü düzenli oyunumuzda Larkin’in payı çok fazla. Onun dışında herkes katkı vermeye çalıştı.”

”Formsuz olan bazı oyuncularımız var. Clyburn, formsuz bir dönem geçiriyor ama mutlaka toparlayacaktır. Sonuçta Euroleague’de sayı krallığında ilk 3’te olan bir oyuncu. Bugün tam devreye giremedi. Maçın başında devreye girebilseydi, orada kırabilirdik.”

”Erten, oyuna girdiğinde iyi katkı verdi. Egehan, iyi mücadele etti. Dunston, hücumda iyi işler yaptı. Şimdi Euroleague’de önemli bir deplasman maçına gidiyoruz. Baskonia karşısında da bu oyun tarzıyla oynamamız gerektiğini bir kez daha görmüş olduk. Bunun üzerine çalışmaya devam edeceğiz.”

Will Clyburn’le yaşadığı tartışmayla ilgili olarak:

”Oyuncuyla koçlar arasında zaman zaman tartışmalar olur. Burada tiyatro oynamıyoruz. Müzikal de oynamıyoruz. İkazlarımız oldu, özellikle onu motive etmek için. Clyburn formsuzdu, gerekli uyarıları benche geldiğinde yaptık. Biraz daha kendine gelmesi için.”

O Anları İzlemek İçin Tıklayın

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir