Ergin Ataman: Dünyanın Hiçbir Dalında Böyle Saçmalık Yok

Anadolu Efes koçu Ergin Ataman özellikle son yıllarda yaşanan fikstür yoğunluğuna dikkat çekerken bunun artık bir çözüme kavuşması gerektiğini söyledi.

FIBA ve Euroleague tarafından düzenlenen maçlardaki fikstür yoğunluğuna dikkat çeken Ataman, şunları söyledi:

“Bu çekişmeden en fazla mağdur olan oyuncular oluyor. Nitekim, kupa maçlarından sonra milli takım maçları var, aynı dönemde de Euroleague maçları var. Bazı oyuncular 4-5 gün içinde 3 maç oynamak durumunda kalacaklar. İnşallah bir sakatlık olmaz. Bir sporu aşağı çekmek için bundan daha saçma kural olamaz. Hatırlarsanız bundan önceki Türk Milli Takımı’nın maçı olduğu gün, aynı saatte Türkiye’nin iki Euroleague takımı derbi maçı yaptı. Basketbolu hiç bilmeyen birisi olsanız, televizyonu açsanız şaşırırsınız. Dünyanın hiçbir dalında böyle bir saçmalık olmaz. Nedense basketbolu yönetenler bir çözüm bulmuyorlar, sonuçta mağdur olanlar da sporcular oluyor. Milli takımda oynamak önemli ama diğer taraftan Euroleague maçları var ve bu maçların da ne kadar önemli olduğu, herkesin profesyonel yaşamında burada kariyer yaptığı her maçın final havasında geçtiğini hepimiz biliyoruz. Bakalım nereye kadar gidecek. Belki bir sporcu, Allah korusun çok büyük bir sakatlık geçirecek, spor hayatı bitecek, o zaman herkes uyanacak.”

About The Author

2 thoughts on “Ergin Ataman: Dünyanın Hiçbir Dalında Böyle Saçmalık Yok

  1. Çözüm basit en yoğun hafta oyuncular ve koçlar organize olup hiçbir maça çıkmayacaklar ve hem Euro Ligi hemde FıBA’yı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine şikayet edecekler ve karar alınıncaya kadar hiçbir maça çıkmayacaklar. Daha önce FIBA ve Euro Lig mahkemelik olmuş ve ne suya, ne sabuna dokunan bir karar çıkmıştı, aranızda anlaşın demişlerdi. Bu sefer adam gibi bir karar verinceye kadar bu protesto sürmeli.

  2. Maçları 6 oyuncuyla değil, tam kadro oynarsanız yedekleri hazır tutar güvenirseniz sorun olmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir