Fenerbahçe Beko Bahçeşehir Karşısında Farka Gitti

Basketbol Süper Ligi‘nde 24. haftanın kapanış maçında Fenerbahçe Beko deplasmanda konuk olduğu Bahçeşehir Koleji karşısında 78-61’lik skorla kazandı.

Bahçeşehir Koleji bu sonuçla 8-16’ya gerilerken, Fenerbahçe Beko ise 18-6 oldu.

Maçın ilk dakikalarında her iki takım da skor bulmakta zorlanırken, Fenerbahçe yine dış şutlarda istediği ritmi bulamadı ve Erick Green’in öne çıkan performansıyla Bahçeşehir üstünlüğü eline aldı. Ancak buna çok çabuk reaksiyon gösteren sarı-lacivertliler, çeyreğin sonuna doğru skorda dengeyi buldu.

İkinci çeyrekte Bahçeşehir’e sadece 7 sayı izni veren Fenerbahçe, Kenan Sipahi ve Tarık Biberovic’le oyunda istediği enerjiyi biraz olsun bulurken, Nando De Colo’nun da bir şekilde sayı üretmesiyle farkı giderek açarak soyunma odasına 37-25’le gitti.

Üçüncü çeyrekte, ilk devreye göre tempo biraz daha artarken, Bahçeşehir’in farkı tek hanelerde tutma çabası sonuç vermedi ve Fenerbahçe son çeyreğe de 61-48’le girdi. Son çeyrekte rakibine dönüş şansı tanımayan sarı-lacivertliler, Euroleague dönüşü ligde moral buldu ve haftayı fire vermeden kapattı.

Bahçeşehir Koleji‘nde Erick Green 16 sayı-2 asist, İsmet Akpınar 8 sayı-2 asist, Vladimir Stimac 7 sayı-7 ribaunt ve Jamal Jones 7 sayı-1 ribaunt yaptı.

Fenerbahçe Beko‘da Nando De Colo 24 sayı-6 asist, Danilo Barthel 8 sayı-5 ribaunt, Kyle O’Quinn 12 sayı-9 ribaunt, Lorenzo Brown 8 sayı-1 asist, Kenan Sipahi 5 sayı-2 ribaunt ve Tarık Biberovic 5 sayı-2 asist yaptı.

1. Periyot: 18-18
2. Periyot: 7-19
3. Periyot: 23-24
4. Periyot: 13-17

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir