Fenerbahçe Beko Milli Maç Arasına Kayıpla Giriyor

Basketbol Süper Ligi‘nin 21. haftasında Fenerbahçe Beko evinde konuk ettiği Tofaş karşısında 84-81’lik skorla kaybetti.

Fenerbahçe Beko bu sonuçla 15-6’lık dereceye gerilerken, Tofaş ise 12-9 oldu.

Jan Vesely, maç içinde yaşadığı sakatlık nedeniyle bir süre kenara gelmek zorunda kaldı.

Nando De Colo’nun skorer oyunun yanı sıra Jan Vesely ve Dyshawn Pierre’in enerjisiyle zaman zaman oyunda kontrolü eline alan Fenerbahçe, ikinci çeyrekte üstünlüğü bırakmadı ve soyunma odasına da 41-39’la gitti. Tofaş cephesinde ise DeVaughn Akoon-Purcell bu bölümde takımının en iyisi olarak öne çıktı.

Üçüncü çeyreğin başlarında yaptığı inanılmaz asistlerle maça damgasını vuran De Colo, bunun yanında oldukça fazla top kaybı da yaptı ve hanesine bu anlamda eksi yazdırdı. Çeyrek boyunca fark bir ara çift hanelere çıksa da, Tofaş geri dönmeyi başardı ancak son saniyelerde Tarık Biberovic’in üst üste üçlüklerine takıldı ve ev sahibi ekip final periyoduna 63-54’le girdi.

Son çeyreğe Tofaş iyi başlayan taraf olurken, skorda da üstünlüğü eline aldı ve uzun süre maç böyle devam etti. Son dakikalara doğru yeniden toparlanan sar-lacivertliler, bitime 46 saniye kala Marko Guduric’in basketiyle 81-80’le öne geçti.

Mola dönüşü çizgiden 2’de 2 atan Tofaş, skorda öne geçti ve daha sonra bu avantajını koruyarak maçı kazanmasını bildi.

Fenerbahçe Beko‘da Nando De Colo 24 sayı-4 asist-10 top kaybıyla maçı tamamlarken, Dyshawn Pierre 16 sayı-3 ribaunt, Jan Vesely 9 sayı-7 ribaunt ve Tarık Biberovic 9 sayı-2 ribaunt yaptı.

Tofaş‘ta DeVaughn Akoon-Purcell 20 sayı-7 ribauntla maçı tamamlarken, Semaj Christon 13 sayı-5 asist, Alihan Demir 11 sayı-4 ribaunt, Berkan Durmaz 10 sayı-5 ribaunt ve Tarik Philip 11 sayı-8 asist yaptı.

1. Periyot: 19-20
2. Periyot: 22-19
3. Periyot: 22-15
4. Periyot: 18-30

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir