Fenerbahçe Beko’da Son Hamle Bekleniyor

Euroleague‘de önümüzdeki sezon hedefini Final Four olarak belirleyen Dimitris Itoudis yönetimindeki Fenerbahçe Beko‘da son hamlenin guard rotasyonuna yapılması bekleniyor.

Itoudis’in transfer listesinde göre hareket eden Fenerbahçe, bu yaz çekirdek kadrosunu korurken, akıllı hamleler yaparak baştan sona bir değişime gitmedi.

Scottie Wilbekin, Marko Guduric, Dyshawn Pierre, Nigel Hayes ve Johnathan Motley gibi önemli parçalarını tutan sarı-lacivertliler, İsmet Akpınar, Samet Geyik, Carsen Edwards, Devin Booker ve Tonye Jekiri’yle yollarını ayırdı. Fenerbahçe, Yam Madar’la birlikte sırasıyla Sertaç Şanlı, Nate Sestina ve Georgios Papagiannis transferlerini açıkladı.

Öte yandan Bursaspor’a veda eden ve NBA durumuna göre Avrupa tercihi yapması beklenen Onuralp Bitim’in transferi konusunda da bekleyiş sürüyor.

– Calathes ve Bjelica’nın durumu

Fenerbahçe’de en çok merak edilen konuların başında Nick Calathes ve Nemanja Bjelica’nın durumu geliyor. Calathes’e teklif gelmesi halinde kulüp zorluk çıkarmayacak ve oyuncunun gidişine izin verecek. Yunan oyun kurucunun gitmesi aslında beklenen guard hamlesinin habercisi olacak. Bjelica ise takımda kalmak istediğini yönetime iletti. Sırp oyuncu konusunda şu an için bir ayrılık gözükmüyor. Ancak yine de yönetimin Calathes’te olduğu gibi olası bir teklifte Bjelica’ya gidiş iznini vermesi bekleniyor.

– Gençlere A Takım kontratı

Geçtiğimiz sezon sakatlıklar nedeniyle bazı maçlara eksik kadroyla çıkmak zorunda kalan Fenerbahçe Beko, bu yaz BGL takımından bazı oyuncularına A Takım kapsamlı kontrat verebilir. Sarı-lacivertliler, hem TBL hem BSL takımına yetiştirdiği gençleri ısındırmak istiyor. Bu isimlerin başında ise 2005 doğumlu Yiğit Yancı geliyor.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir