Fenerbahçe Beko’dan Nemanja Bjelica ve Tonye Jekiri Açıklaması

Fenerbahçe Beko‘da sakatlıkları devam eden Nemanja Bjelica ve Tonye Jekiri‘nin durumlarıyla ilgili resmi açıklama geldi.

Uzun rotasyonu için Yunan pivot Kostas Antetokounmpo’yla anlaşma sağlayan Fenerbahçe’de Jekiri’nin yaklaşık 8 hafta kaçırması, Bjelica’nın ise yeni yılın ilk haftası idmanlara katılması bekleniyor.

Kulüpten yapılan açıklama şöyle:

”Bir süredir kasık bölgesindeki ağrıları nedeniyle sağlık ekibimiz tarafından planlanan konservatif tedavi ve çalışma programını takip eden Tonye Jekiri’nin durumu ekibimizce değerlendirilmiştir. Bu süreçte basketbol faaliyetlerini sürdüren Jekiri’nin, bir süredir devam eden şikayetlerinden tamamen kurtulabilmesi adına, 22 Aralık Perşembe günü oynanacak Partizan maçının ardından ameliyat olmasına karar verilmiştir. Tonye Jekiri’nin ameliyatının ardından sahalara dönüş süresinin yaklaşık sekiz hafta olması öngörülmektedir.

Yaşadığı baldır sakatlığı sonrasında tedavi süreci devam eden sporcumuz Nemanja Bjelica’nın, yeni yılın ilk haftasında takım idmanlarına başlaması planlanmaktadır.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir