Ergin Ataman: Bu Maçı Onlarla Oynasaydık Kaybederdik

Basketbol Süper Ligi‘nin 11. haftasında evinde konuk ettiği Tofaş‘ı 84-76’lık skorla geçen Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu ve yine yerli oyunculara yüklendi.

Ataman, maçtan sonra şunları söyledi:

”Zorlu bir çift maç haftasından sonra dün akşam İstanbul’a geldik. Daha 24 saat bile olmadan bu maçı oynadık. Bazı oyuncularımızı dinlendirdik.”

”Aslında maçın büyük bölümünü yedeklerle, yerli oyuncularla oynamak istiyorduk. Ama maalesef maçı kaybetmeye tahammülümüz yoktu. Onun için ikinci devre yine Clyburn’ü oynatmak zorunda kaldık, planımız bu değildi.”

”Lig maçları kolay değil. Tofaş’ın da en skorer iki oyuncusu sakat olduğu için bu akşam oynamadı. İyi mücadele oldu, maçın sonunda tecrübemizle kazandık. Biz hafta içi 2 maç oynarken, Avrupa oynamayan veya nispeten orada tek maç oynayan takımlar, ligde zorluk çıkartıyor.”

”Gönül ister ki, Euroleague’de oynamayan oyuncular burayı geçsinler, eskiden böyle oluyordu Anadolu Efes’te. Ama maalesef katkı alamıyoruz. Bu maçı onlarla oynasaydık yine kaybederdik. Bunun için yabancı ağırlıklı oynadık ve kazandık.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir