Frutti Extra Bursaspor Evinde Beşiktaş’ı Geçti

Basketbol Süper Ligi‘nde 13. haftanın kapanış maçında Frutti Extra Bursaspor evinde konuk ettiği Beşiktaş Emlakjet karşısında 88-74’lük skorla kazandı.

Frutti Extra Bursaspor bu sonuçla derecesini 9-4 yaparken, Beşiktaş Emlakjet ise 3-10’a geriledi.

Taraftarının desteğiyle maça müthiş bir başlangıç yapan ev sahibi, henüz ilk dakikalarda farkı çift hanelere çıkartırken, coşkulu bir basketbol oynadı. Sezonun formda oyuncularından Onuralp Bitim ve Zach Auguste ikilisi bu dakikalarda öne çıkan isimlerden oldu.

Yeni transferi Ömercan İlyasoğlu’nun oyuna girmesiyle biraz daha derli toplu oynamaya başlayan Beşiktaş, zaman zaman farkı tek hanelere çekse de, devrenin sonunu iyi getiren Bursaspor, soyunma odasına da 50-35’le girdi.

Beşiktaş, üçüncü çeyrekte zaman zaman dönüş için çabalasa da, Bursaspor bir şekilde takip mesafesini korumayı başardı ve rakibinin çok fazla yaklaşmasına izin vermedi. Jordan Usher’ın son bölümde hareketlenmesiyle, siyah-beyazlılar baskıyı kırmayı başardı ve final periyoduna girilirken 69-63’le farkı 6’ya çekti.

Son çeyreğin başında fark bir ara 3’e kadar inerken, ev sahibi çok çabuk reaksiyon gösterdi ve bitime 6 dakika kala 76-66’yla farkı yeniden çift hanelere çıkardı. Kalan sürede kontrolü elinde tutan Bursaspor, haftayı galibiyetle kapattı ve yeni yılı kazanarak açtı.

Frutti Extra Bursaspor’da Onuralp Bitim 24 sayı-5 top çalma, Zach Auguste 26 sayı-13 ribaunt-5 top çalma, Derek Needham 20 sayı-5 asist ve Anthony Clemmons 5 sayı-4 asist yaptı.

Beşiktaş Emlakjet’te David McCormack 19 sayı-7 ribaunt, Matt Mooney 8 sayı-3 asist, Jordan Usher 12 sayı-2 ribaunt, Okben Ulubay 5 sayı-5 asist, Egemen Güven 8 sayı-4 ribaunt ve Ömercan İlyasoğlu 10 sayı-4 asist yaptı.

1. Periyot: 29-18
2. Periyot: 21-17
3. Periyot: 19-28
4. Periyot: 19-11

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir