Dimitris Itoudis: Bench Oyuncularının Savaşması Lazım

Basketbol Süper Ligi‘nin 13. haftasında deplasmanda Aliağa Petkim‘i 76-71 mağlup eden Fenerbahçe Beko‘da koç Dimitris Itoudis açıklamalarda bulundu.

Itoudis, maçtan sonra şunları söyledi:

”Her maçı farklı bir modda oynuyoruz. Euroleague’de çok üst seviyede oynadıktan kısa bir süre sonra buraya dönüyoruz. Bologna maçında iyi savunma yapamadık. BSL ise daha farklı. Buranın farklı bir kimyası var. Bugün benchten alacağımız katkı önemliydi. Açıkçası onlara ihtiyacımız var. Onların savaşması lazım, BSL’de zor bir lig, burada savaşman ve mücadele etmen gerekiyor.”

”İki takım da farklı süreçlerden geçerek bu karşılaşmaya çıktı. Rakibimizin hazırlanacak bir haftası vardı. Elbette rakibimize oranla daha kaliteli bir kadromuz var ama biz de belirli zorlukları atlatmaya çalışıyoruz. Fakat bizim gibi üst seviye yarışmalarda, özellikle de Euroleague’de mücadele eden takımların tamamı, fikstür nedeniyle böyle dönemlerden geçmek durumunda kalıyor.”

”İyi olan şey, takım olarak bir arada kalmamız oldu. Son atışta panyalı isabet bulmuş olabilirler ancak onları kendi evlerinde 70 sayı civarında tutmak önemliydi. Bologna karşısında 90 üzeri sayı yedik ve bu nedenle bu karşılaşmada savunma anlamında daha iyi iş çıkarmamız gerektiğini biliyorduk.”

”Petkim’i tebrik ediyorum, çok iyi bir mücadele verdiler. Türkiye Ligi çok zorlu bir lig. Bunu biliyoruz ve bu da her hafta sonuçlarla kanıtlanıyor. Takımımı kutluyorum.”

 

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir