Galatasaray Nef; Yıllar Sonra Heyecan Verici Bir Yapılanma!

Basketbol Süper Ligi‘nde bu sezon heyecan veren takımların başında Galatasaray Nef geliyor.

Galatasaray, uzun yıllar sonra ilk defa çok doğru adımlar atarak sezona giriş yaptı. Hem kadro yapılanması hem oyun kalitesi taraftarı tribüne çağırıyor. Galatasaray, taraftarın desteğini arkasına aldığı her iç saha maçında (1-2 rakibi dışında) mutlak favori olur.

– Yabancı seçimleri tam isabet

Melo Trimble’nin sezon içinde özel bir hayran kitlesi oluşur. Yetenekleri ve oyun iştahı doğrudan Euroleague seviyesinde. Dee Bost beklenenden daha olgun bir görüntüde. DeVaughn Akoon-Purcell zaten ligi yakından tanıyor ve yapabileceklerini geçen sezon net şekilde gördük. Kerry Blackshear sanki yıllardır takımın bir parçası gibi. David Kravish tam bir takım oyuncusu havası veriyor.

– Ege ve Canberk

Ege Arar haftalar ilerledikçe rotasyonun önemli bir parçası haline gelecektir. Ege’yi sadece istatistikler üzerinden değerlendirmek biraz hata olur. Süre aldığı her an, her pozisyonda aktif rol üstleniyor. Çabası ve enerjisi onu bir adım öne çıkartıyor. Rotasyona dahil olması beklenen ve önemli katkı yapacağını tahmin ettiğim Canberk Kuş’u da yabana atmamak lazım. Maç ritmini bulduğu an katkısı beklentilerin üstüne çıkabilir.

– Gençler umut veriyor

Sadık Emir Kabaca hem pozisyonu hem fiziksel özellikleriyle aslında ligin en değerli gençleri arasında. Beşiktaş’ta yapması beklenen patlamayı bu sezon Galatasaray’da yapabileceğinin sinyallerini verdi. Sadık eğer tamamen saha içine konsantre olur ve bu istikrarı sezon geneline yayarsa önümüzdeki yıllarda Euroleague’e göz kırpabilir. Eray Aydoğan ise yaşına göre son derece olgun ve aldığı süreleri en iyi şekilde kullanan bir görüntüde. Olduğu yerin ve bulduğu fırsatın değerini bildiğini gösteriyor.

– Uzun ince bir yol

Elbette Galatasaray’ın önünde uzun bir yol var. Zaman zaman bu yolda ufak tefek kazalar olacaktır. Önemli olan bu kazalardan sonra yoldan şaşmamak ve sonuna kadar devam edebilmek. Bu noktada Ekrem Memnun’un soğukkanlılığı ve tecrübesi bir artı katacaktır. Yukarıda saydığımız isimlerin dışında Okben Ulubay ve Rıdvan Öncel gibi yeni transferlerin de olduğunu unutmamak lazım. Keza yıllardır takımda yer alan kaptan Göksenin Köksal da var. Ekrem Hoca, bu kadroyu mümkün olduğunca iyi harmanlayıp, rotasyonda dengeyi yakaladığında daha farklı bir Galatasaray izleyeceğimize eminim.

– Spot ışıkları yanıyor

Son yıllarda Galatasaray’ın maçlarını izlemek, kendi taraftarı için bile bir işkenceye dönüşmüş, hatta çoğu maçını kimse umursamaz hale gelmişti. Ama bu sezonki yapılanmayla birlikte Galatasaray, sadece taraftarının değil, basketbolseverlerin de merak ettiği bir takım haline geldi. Bunu yapabildiğiniz sürece marka değerinizi yukarı çekebilirsiniz. Yeni sezona bambaşka bir kimlikle giren Galatasaray, artık perdenin arkasında kalmak yerine spot ışıklarını açmış ve keyifli bir basketbol oynayacağının sinyallerini vermiştir.

Kemal Erdem
[email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir