Tofaş’ta Berk Uğurlu İstikrarını Bozmuyor

Tofaş‘ın 1996 doğumlu oyun kurucusu Berk Uğurlu yıllar içinde gösterdiği gelişimle arkadan gelen gençlere örnek olarak gösterilecek oyuncuların başında geliyor.

Kariyer gelişimi adeta ‘ders niteliğinde’ olan Berk Uğurlu, hem oyun hem karakter olgunluğu olarak parmakla gösterilecek isimler arasında. Yıllar geçtikçe oyununu belli bir seviyeye ve istikrara oturtan Berk, yeni sezonda Tofaş’ın kilit oyuncuları arasında yer alıyor.

Tofaş’ın deplasmanda Türk Telekom’u 74-72 mağlup ettiği maçta 13 sayılık katkı yapan Berk, artık sadece asistleriyle değil, yeri geldiğinde skora yaptığı doğrudan katkıyla da takdir topluyor. Özellikle son 2 yıldır oyun kimliğini tamamen oluşturan 96 doğumlu oyun kurucu, saha içinde ligin en efendi ismi olarak da dikkat çekiyor. Yıllardır BSL’de boy gösteren Berk, ne rakip oyuncularla ne de tribünlerle en ufak bir gerginlik yaşamamış durumda.

Geçtiğimiz sezon BSL’de toplam 32 maça çıkan Berk, 8.7 sayı-5.7 asist-2.6 ribaunt ortalama yakalarken, BCL’de ise 10 maçta 8.6 sayı-5.0 asist-2.6 ribaunt ortalamayla oynadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir