Genç Yetenek İbrahim Yılmaz Isınma Turlarında

Basketbol Gençler Ligi‘nde izlemesi en keyifli oyuncuların başında gelen Gaziantep Basketbol‘un 2004 doğumlu guardı İbrahim Ethem Yılmaz yeni sezon öncesi hazırlık dönemini iyi geçirenler arasında.

Müthiş bir hücum potansiyelini içinde barındıran İbrahim Yılmaz, enerjisiyle gelecek adına büyük umut vadederken, geçtiğimiz günlerde Ankara’da düzenlenen BGL Turnuva’sında da iyi sinyaller verdi. 2004 doğumlu oyuncu, önümüzdeki yılların ‘heyecan verici genç yetenekleri’ arasında gösteriliyor.

BGL takımlarından Türk Telekom, Gaziantep Basketbol, TED Ankara Kolejliler ve TAC Spor Kulübü’nün katılımıyla düzenlenen 2. Kanat Ayas Turnuvası’nda boy gösteren 2004 doğumlu oyuncu, skora hem doğrudan hem de dolaylı olarak yaptığı katkıyla öne çıktı.

İlk maçında 14 sayı-9 asist-4 top çalma, ikinci maçında 6 sayı-6 asist ve son maçında ise 14 sayı-4 asist-7 ribaunt-4 top çalma yapan genç oyuncu, 2 galibiyet, 1 mağlubiyetle turnuvayı tamamlayan Gaziantep’in öne çıkan isimleri arasındaydı.

BGL’de geçtiğimiz sezon 10 maça çıkan İbrahim Yılmaz, 13.3 sayı-4.0 asist-1.7 ribaunt ortalama yakaladı. Genç oyuncu, aynı zamanda 3 maçta 20 ve üzeri sayı üretti.

2004 doğumlu guard, yeni sezonda performansı merakla beklenen gençler arasında yer alıyor.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir