Igor Kokoskov: Bu Takım Gerçekten Çok İyi Bir Takım

Basketbol Süper Ligi‘nin 13. haftasında evinde konuk ettiği Frutti Extra Bursaspor‘u 90-54’lük skorla geçen Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov ve Ahmet Düverioğlu açıklamalarda bulundu.

Kokoskov açıklamasında, ”Bir cevap verdik. Odaklanmamız, oyun planına uymamız ve doğru yolda olduğumuzu göstermemiz lazımdı. Her maç farklı ama her maç bizim için önemli. Bir reaksiyon göstermemiz gerekiyordu ve bunu başardık. Bence bu çok iyi bir takım. Biz gerçekten çok iyi bir takımız. Bazı sakatlıklar yaşadık ve bazı şeyler istediğimiz gibi olmadı. Ama biz gelişiyoruz ve genel anlamda bu maçı oynadığımız yoldan memnunuz.” dedi.

Maç boyunca dış şutlardan ziyade boyalı alanı tercih etmeleriyle ilgili Sırp koç, ”İyi basketbol, içeriyi ve dışarıyı dengelemektir. Farklı yollarla kazanabiliriz, farklı kombinasyonlar söz konusu olabilir. Bence takımım bugün doğru opsiyonları buldu. Dediğim gibi bu bir denge meselesi.” diye konuştu.

Düverioğlu ise maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, “Son zamanlarda hem Euroleague’de hem de ligde istediğimiz basketbolu oynayamadık. Bu karşılaşma bizim için moral oldu. Takımımız için moral ve özgüven olması açısından çok önemli bir karşılaşmaydı. Bu karşılaşmaya bu şekilde çıktık. Tüm takım arkadaşlarımın eline sağlık. Ama dediğim gibi, daha agresif olmamız gerekiyor. Önümüzde bir Euroleague maçı var. Daha agresif ve zeki oynamalıyız. Bizim için iyi bir maç ve galibiyetti.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.