Kenan Sipahi: Üst Tarafla Aramızdaki Farkı Kapatacağız

Basketbol Süper Ligi‘nin 13. haftasında evinde konuk ettiği Frutti Extra Bursaspor‘u 90-54’le geçen Fenerbahçe Beko‘da Kenan Sipahi açıklamalarda bulundu.

Frutti Extra Bursaspor karşısında 11 sayıyla oynayan Kenan Sipahi, Euroleague’de kötü gidişe son vererek kendilerini ilk 8’e atmak istediklerini söyledi.

Maçın ardından konuşan Kenan, “Genel olarak maça çok agresif başladık. Bu, maça çok etki etti. Son maçlarda mağlubiyetler alınca agresifliğimizi kaybetmiş durumdaydık. Şimdi yanımıza Marko Guduric de geldi, yavaş yavaş Alex de geldi. Eksik parçalar yerleşiyor diyebilirim. Zaten takım Nando’nun sakatlığı boyunca Nando’suz oynamaya alışmaya çalışıyordu. Şimdi Nando gelince ve tekrar onun da form yakalamasıyla beraber eski formumuza döneceğimizi düşünüyorum. Çok önemli bir yolculuk fikstürden geçtik, sürekli deplasmanda oynadık. Şimdi takımlar evimize gelecek. Üst tarafla 2-3 galibiyet farkımız var. Bunu kapatıp kendimizi ilk 8 potasına sokmaya çalışacağız.” dedi.

Yardımcı koç Serhan Aydanarığ ise maçla ilgili değerlendirmesinde, “Bugünkü oyuna yaklaşım çok iyiydi. Bursaspor’un uzun zamandır 6 oyuncusu kovid nedeniyle antrenmanlara katılamıyordu ve aldıkları mağlubiyetlerle ligin altındalar. Psikolojik olarak konsantre olup Euroleague maçından sonra burada kararlı oynamak önemli bir reakasiyon. Bunu yaptığımız için ben mutlu oldum. Hem Marko Guduric’in katılımı hem Alex’in dönüşüyle beraber inşallah tam kadro olarak tekrar çalışmaya başlayacağız uzun bir süre sonra ve Euroleague’de de istediğimiz sonuçları umarım kısa süre içinde alacağız. İyi bir hafta var şimdi Olympiakos’la oynayacağımız. Umarım bu hafta iyi çalışıp hazır hale geleceğiz.” ifadelerini kullandı.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir