İstatistikler Aldatıcı Yetenek Bir Yere Kadar

Baskettr.com‘da dün yayınlanan Basketbol Gençler Ligi eksenli yazı sonrası önemli dönüşler oldu.

Yaptığımız eleştiriler sonrasında bize ulaşan bazı yetkililer önemli açıklamalarda bulundu. Hem TBF’den hem kulüplerden hem de oyuncu menajerlerinden gelen dönüşlerin tamamını şimdilik vermemiz zor.

TBF tarafı haklı olarak istatistikler konusuna açıklama getirdi. Bir kulüp çalışanı ise BGL’de yaşanan bazı tatsız durumların kendilerini de rahatsız ettiğini söyledi. Bir oyuncu menajeri ise hafif sitem ederek, çürük elmalarla kendilerinin aynı kefeye konulmamasını istedi.

İsimleri şimdilik bizde saklı olan, ancak ilerleyen haftalarda geniş bir röportaja alacağımız yetkililerin düşünceleri şunlar:

TBF yetkilisi:

”Haftanın en iyi seçimlerini istatistikler üzerinden yazmak zorundayız. Verimlilik puanına bakarak ilerliyoruz. Öbür türlü işin içinden çıkamayız. Ancak sizin gibi haber sitelerinin yaptığı değerlendirmeler, istatistiklerden bağımsız olduğu için, elbette daha değerli. Siz, oyuncuları ya da takımları istatistiklerden bağımsız değerlendirme şansına sahipsiniz. Bu da size daha özgür bir alan sunuyor.”

Kulüp yetkilisi:

”Kulüp olarak, özellikle gençlerin oynadığı bir ligle alakalı bizim aksiyon almamız doğru olmaz, yakışık almaz. Tabii ki her şeyin farkındayız. Sonuçta taraftarlar bize de ‘neden sessiz kalıyorsunuz’ diye tepki gösteriyor. Ama şu bilinmeli, saha içinde ve dışında bizi hedefe alanlar bundan zararlı çıkarlar. Burası büyük bir kulüp. Biz, transfer süreçlerinde sadece bireysel yeteneklere değil, oyuncu karakterine de önem veriyoruz. Sonuç olarak bu kapıdan içeri herkesi almıyoruz.”

Menajer:

”Her işte olduğu gibi bizim işimizde de çürük elmalar var. Bu durum bizi de rahatsız ediyor. Ama her menajeri aynı kefeye koymamak lazım. Gerçekten oyuncunun iyiliğini düşünen, onlara iyi bir gelecek hazırlamak isteyen ve herkesin çıkarlarını gözeten insanlar da var.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.