Luigi Datome: Oyuncular Gelir Gider Fenerbahçe Yaşar

Ülkemizde bir dönem Fenerbahçe Beko forması altında gösterdiği performans ve karakteriyle taraflı tarafsız herkesin beğenisini toplayan Luigi Datome çok özel açıklamalarda bulundu.

Datome, Fenerbahçe’ye gönül veren bazı taraftarların sosyal medya üzerinden kurduğu Salon Tribünü ekibine konuştu.

Yıldız oyuncu, ” Oyuncular gelir gider, Fenerbahçe yaşar. Fenerbahçe’ye karşı oynamak zordu. Hem İstanbul’da hem Milano’da. Karşımda gördüğüm şey benim formam, benim renklerim, benim armam yani benim kulübümdü. Ama hiçbir şey, Fenerbahçe’nin kendisinden daha önemli değil.” ifadelerini kullandı.

2017’de gelen Euroleague şampiyonluğu ilgili de konuşan Datome’nin sözlerinden öne çıkanlar:

”O sezon boyunca zorlandığımız kesitler olmuştu. Özellikle Vitoria’da, Baskonia karşısında 34 sayıyla kaybettiğimiz korkunç bir akşam vardı anımsarsanız. Berbat bir duyguydu çünkü biz önceki yılın finalisti olmamıza karşın ritmimizi, güvenimizi bulamamıştık. Çok çalışarak, güvenimizi geri kazandık ve sezonu çok güçlü bitirmeyi başardık. Playoff’ta OAKA’da, Panathinaikos’a karşı oynadığımız maçlar inanılmazdı. 3-0 ile süpürmüştük. Ardından Euroleague’i kazanmak da müthiş bir duyguydu. O şampiyonluk sonrası yerel ligi de kazanmak kesinlikle kolay bir iş değildi. Cumhurbaşkanlığı Kupası ile birlikte üç kupayla tamamladık o sezonu.”

”OAKA’daki atmosferden bahsetmiştim. İstanbul’daki Final Four atmosferi ise onu da aşan ve benim için hâlâ en etkileyici olandır. Yirmi bin kişi sarılar giymiş, şarkılar söylüyor, tezahürat yapıyor… İnanılmazdı, müthiş bir enerji yüklemesiydi. Elbette formdaydık, iyi oynadık ama o atmosferin etkisi de büyüktü. Asla unutmayacağım. Böyle bir organizasyonun parçası olmaktan, böyle inanılmaz bir taraftar için oynamaktan dolayı çok şanslı hissetmiştim. Euroleague’i İstanbul’da kazanmak gerçekten çok özeldi.”

Röportajın Tamamı İçin Tıklayın

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir