MVP Melih Tunca ‘Uçuş Modunu’ Açarak İlerliyor

2005 jenerasyonunun en değerli guardı olarak kabul edilen Melih Tunca‘nın gelişimiyle birlikte omuzlarındaki yükü de artacak gibi duruyor.

Anadolu Efes, Basketbol Gençler Ligi’nde son 2 yılı şampiyon olarak tamamlarken Melih Tunca, dominant performanslarının ödülünü MVP olarak almıştı.

BGL’de çıktığı 17 maçta 27.8 sayı-10.4 asist-5.2 ribaunt-1.7 top çalma ve 33.6 verimlilik puanı yakalayan Melih, aynı zamanda sezonu double-double ortalamasıyla tamamladı.

Türk basketbolunun çok şeyler beklediği Melih Tunca’nın önümüzdeki sezon Türk Telekom forması altında BSL’de daha çok boy göstermesi bekleniyor. Melih, bu sezon Anadolu Efes’le zaman zaman BSL’de süreler almış ve oynadığı dakikalarda büyük beğeni toplamıştı.

Polonya’da 13-21 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 2024 Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda millilerin en büyük kozu da hiç şüphesiz Melih Tunca olacak.

Genç guard, sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın yakından takip edeceği isimlerden biri konumunda. Onun yapacakları, millilerin çıtasını daha da yukarı çekecek ve hedeflerin büyümesini sağlayacak. Belki de çok değil, bir sonraki sezon A Milli Takım seviyesinde Melih’i izleme şansımız olacak.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir