Olaylı Maçta Anadolu Efes Seriyi 2-0 Yaptı

Basketbol Süper Ligi playoff final serisi ikinci maçında Anadolu Efes evinde konuk ettiği Fenerbahçe Beko karşısında 95-73’lük skorla kazandı.

Seride durumu 2-0’a getiren Anadolu Efes, şampiyonluk yolunda büyük avantaj yakaladı. Taraflar üçüncü ve gerekmesi halinde dördüncü maç için Ataşehir’e geçecekler.

Singleton-Melih Kavgasını İzlemek İçin Tıklayın

Maça biraz daha agresif başlayan Fenerbahçe, ilk çeyrekte Rodrigue Beaubois’yı durdurmakta zorlanırken, hücumda da istediğini verimi tam olarak alamadı ve bu bölümü ev sahibi ekip 4 sayılık farkla kapattı.

İkinci çeyreğe hücumda hareketli başlayan sarı-lacivertliler, ilk dakikalarda skorda üstünlüğü de eline alırken, Anadolu Efes buna çok çabuk reaksiyon gösterdi. Marko Guduric, bu bölümde Fenerbahçe adına en etkili isim olurken, devreye ev sahibi ekibin 41-37’lik üstünlüğüyle gidildi.

Üçüncü çeyrek, ilk maça göre bu kez dengeli başlarken, ilk 5 dakikada Anadolu Efes 51-49’la skorda üstünlüğünü korudu. Chris Singleton, çeyreğin sonuna doğru kritik üçlüklerle takımını öne çıkarırken, ev sahibi ekip final periyoduna da 64-56’yla girdi.

Fenerbahçe, son çeyreğe 6-0’la hızlı başlarken, henüz 1.5 dakika geride kalırken Jan Vesely ikinci teknik faulden oyundan atıldı. Bu bölümde gerilim de biraz arttı. Tarık Biberovic, özellikle bu dakikalarda Fenerbahçe’yi oyunda tuttu. Son 5 dakikalık bölüme girilirken, ev sahibi üst üste bulduğu basketlerle farkı 7’ye çıkardı.

Singleton ve Melih arasında yaşanan kavga nedeniyle oyun bir süre durdu ve iki oyuncu da oyundan atıldı. Yiğit Onan, Ahmet Düverioğlu ve Alex Perez de oyundan ihraç edilen diğer oyuncular oldu. Maç bu dakikadan sonra Fenerbahçe adına tamamen koparken, Anadolu Efes seride durumu 2-0 yaptı ve büyük avantaj yakaladı.

Anadolu Efes‘te Rodrigue Beaubois 27 sayıyla oynarken, Vasilije Micic 23 sayı-7 asist, Chris Singleton 15 sayı-6 ribaunt, Shane Larkin 11 sayı-4 asist ve Sertaç Şanlı 7 sayı-4 ribaunt yaptı.

Fenerbahçe Beko‘da Marko Guduric 13 sayı-5 asist, Nando De Colo 14 sayı-6 asist, Danilo Barthel 9 sayı-6 ribaunt, Tarık Biberovic 7 sayı-2 ribaunt, Melih Mahmutoğlu 8 sayı ve Ahmet Düverioğlu 8 sayı-3 ribaunt yaptı.

1. Periyot: 23-19
2. Periyot: 18-18
3. Periyot: 23-19
4. Periyot: 31-17

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir