Ömercan İlyasoğlu; Bir Sonraki Seviye İçin Hazır Durumda!

Geçtiğimiz sezonu Frutti Extra Bursaspor‘da tamamlayan Anadolu Efes‘in 2001 doğumlu guardı Ömercan İlyasoğlu gelişimi en çok merak edilen oyuncuların başında geliyor.

Ömercan’ın önümüzdeki sezonla ilgili planlaması ilerleyen günlerde netlik kazanacak. Genç oyuncu, uzun vadede yolu açık guardlar arasında öne çıkıyor.

– Eurocup performansı dikkat çekmişti

Bursaspor forması altında özellikle Eurocup’ta gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Ömercan, 4 maçta 22.2 dakika süre aldı ve 7.5 sayı-6.5 asist-1.8 ribaunt ortalama yakaladı.

2001 doğumlu oyuncu, Herbalife Gran Canaria’ya 13 sayı-9 asist-3 ribaunt ve Cedevita Olimpija karşısında da 11 sayı-11 asist-2 ribauntluk performans ortaya koymuştu.

– Sorumluluk verilince iyi değerlendiriyor

BSL’de 3 maçta 20 ve üzeri süreler alan Ömercan, 11.6 sayı-4.0 asist-1.6 ribaunt ortalama yakalarken, 5 maçta ise 15 ve üzeri süre alarak, 9.0 sayı-3.6 asist-2.4 ribaunt ortalama yakaladı.

Genç oyuncu, Petkim karşısında 18 sayı-7 asist-2 ribauntluk performansıyla sezonun kendi adına en iyi maçını oynamıştı.

– Bir sonraki seviye için hazır durumda

Önümüzdeki sezon, hem süresinin hem de alacağı sorumluluğun artması beklenen Ömercan, özellikle hücumdaki yetenekleriyle öne çıkan isimler arasında. Oyunu yönlendirme becerisinin yanı sıra, potaya oldukça hızlı gidebilmesi ve şutunu da biraz geliştirmesi halinde iç-dış tehditi olarak da karşımıza çıkması sürpriz olmayacak.

– Guard sorunu sürecinde önemli bir artı olabilir

Özellikle son dönemlerde genel bazda tartışılan oyun kurucu sorununa çözüm aslında çok da uzakta değil. Ömercan ve onun gibi önü açık gençlere güvenilmesi halinde (birkaç yıl içinde) önemli bir eşik geride bırakılabilir. Sahne artık Ömercan ve arkasından gelen jenerasyon için hazır hale gelirken, onların parkede verecekleri reaksiyon ise heyecanla takip edilmeyi bekliyor.

Kemal Erdem
[email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir