Orhun Ene: Artık Herkesi Yenmek İçin Sahaya Çıkıyoruz

Basketbol Süper Ligi‘nin 22. haftasında evinde konuk ettiği Fenerbahçe Beko‘yu 94-89 mağlup eden Tofaş‘ta koç Orhun Ene açıklamalarda bulundu.

Ene, maçtan sonra şunları söyledi:

”Biz, elbette her maça en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz, bugünkü rakibimiz Fenerbahçe Beko’nun ne denli güçlü bir ekip olduğu ortada. Her ne kadar formsuz bir dönemden geçiyor olsak bile artık herkesi yenmek için sahaya çıkıyoruz. Bugün maçın büyük bölümünü önde götürmemize karşın son bölümde hatalar yaptık, takımdaki fiziksel yorgunluk artınca sahada hatalı kararlar vermeye başladık. Yine de biz genç oyuncularımızla ve seyircimizle hem basketboldan keyif alan, hem de izleyenlere keyif veren bir kulübüz. Sonuç olarak hem biz, hem de rakiplerimiz bu ortamda oynamaktan mutlu.”

”Bu sene istediğimiz gibi geçmiyor, bu formsuz dönemden çıkmanın yollarını arıyoruz. Artık kalan bölümde teknik taktikten ziyade inancımızı ortaya koyup her maçı kazanmaya çalışacağız. Evet, bugün çok zor isabetler bulduk ama bu isabetlerin ardından çok sert müdafaa yaptık. Bugün maçın son bölümünde bir düşüş yaşamasaydık Fenerbahçe gibi bir takımı 80 sayının altında tutacaktık. Önemli bir galibiyet aldık ama henüz hiçbir şey bitmiş değil, önümüzde çok ciddi rakipler var. Bu ligde herkes herkesi yenebiliyor. Umarım burada kurmaya çalıştığımız düzen daha iyi işler ve layık olduğumuz yerlere geliriz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir